Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Pracodawcy nie płacą za nadgodziny. OPZZ: Trwa umacnianie patologii

10
Podziel się:

- Trzeba zmusić pracodawców, aby uczciwie płacili za nadgodziny, a nie dawać im instrumenty, żeby odsuwali ich płacenie.

Piotr Szumlewicz
Piotr Szumlewicz (money.pl)

- Trzeba zmusić pracodawców, aby uczciwie płacili za nadgodziny, a nie dawać im instrumenty, żeby odsuwali ich płacenie. Tym czasem mamy odwrotny kierunek. To umacnianie patologii – mówi w programie "Money.To się liczy” Piotr Szumlewicz z OPZZ.

wiadomości
wideo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Tomaszek B.
6 lat temu
Prawda nie chcą płacić za nadgodziny, prawo jest psute coraz bardziej, POprzednia ekipa chciała jeszcze zrobić 48 godzinny tydzień pracy "przy" okazji kryzysu, na szczęście nie wyszło, Nowa "lepsza" zmiana robi co chce i w ogóle nie reaguje na wezwania i apele społeczne i różnych organizacji, robi co chce i ma wszystkich gdzieś.
Jot
6 lat temu
Pracodawcy i ZZ pod przywództwem dudy to jedna zorganizowana organizacja przestępcza działająca na szkodę NARODU I KRAJU
ja
6 lat temu
Pracodawca nie robi łaski, że płaci, a pracownik nie robi łaski, że pracuje. Pracownik nie musi pracować za taką stawkę jaką proponuje pracodawca. Związki zawodowe służą głównie zapewnieniu dobrych pensji i ochronie stołków dla wybranej grupy ludzi.. Niby troska o miejsca pracy, o podwyżki dla ludzi pracy… Jeśli ktoś potrafi liczyć, to wszystkie takie zabiegi prowadzą jedynie do wzrostu bezrobocia. A w firmach państwowych jeszcze do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ludzie powinni zrozumieć, że to od nich samych zależy jaką mają pracę i ile zarabiają. Reszta to wymówki i obwinianie innych. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
leon
6 lat temu
PIP jak ma zrobić kontrole to na 2 tygodnie wcześniej wysyła powiadomienie o kontroli . Pracodawca ma czas uporządkować papiery i przygotować koperte z odpowiednią kwotą .
gosc
6 lat temu
czy jest jeszcze miejsce pracy gdzie można normalnie przepracować 8 godzin??? nawet w słabo opłacanej budżetówce siedzi się już po godzinach. co na to pip??? a może by tak zacząc od niespodziewanych kontroli u pracodawców? wyjdzie wtedy ta cała patologia jak na dłoni