Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pracownicy mają dość nadgodzin przed świętami

0
Podziel się:

Pracodawcy, którzy łamią przepisy muszą się liczyć z karą grzywny od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Pracownicy mają dość nadgodzin przed świętami
(endostock - Fotolia.com)

Inspektorzy ruszają na świąteczne kontrole - to efekt fali skarg do Państwowej Inspekcji Pracy.

Jak co roku urzędy są zasypywane skargami od pracowników. W grudniu napłynęło o ponad 15 procent więcej skarg niż w czasie pozostałych miesięcy. Grudzień to miesiąc żniw dla właścicieli sklepów, a dla pracowników ciężkiej pracy i nadgodzin.

Zmęczeni ekspedienci coraz częściej biorą sprawy w swoje ręce. Przed Świętami do Państwowej Inspekcji Pracy w Krakowie wpłynęło już 130 skarg.

- _ Pracownicy głównie skarżą się, że pracowali w godzinach nadliczbowych, a nie otrzymali za to dodatkowego wynagrodzenia, ani dni _ - wyjaśnia inspektor Grzegorz Struzik.

Wiele skarg napływa miedzy innymi od osób, które na targach handlują karpiami, którzy skarżą się na warunki pracy.

- _ Są oni często przemoczeni i przemarznięci, niejednokrotnie dochodziło u nich do odmrożeń palców, a nawet rąk _ - mówi Wojciech Dyląg z krakowskiej Inspekcji Pracy.

Pracodawcy, którzy łamią przepisy muszą się liczyć z karą grzywny od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/m222567.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prace;sezonowe;pip;przestrzega;przed;nieuczciwymi;pracodawcami,175,0,1336239.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szukasz pracy? Zobacz, na co trzeba uważać Branże, które przodują w nielegalnym zatrudnieniu w okresie wakacyjnym to głownie gastronomia i handel.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/m262871.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/badanie;nieodpowiednie;kwalifikacje;i;malo;nowych;miejsc;pracy,27,0,1275675.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rośnie pesymizm na rynku pracy Stały problem widoczny w badaniach BKL to niedopasowanie kwalifikacji pracowników do potrzeb rynku.
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/163/h197027.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/kariera/szukasz;pracy;zachowaj;pozytywne;nastawienie,178,0,1443762.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szukasz pracy? Zachowaj pozytywne nastawienie Pozostawanie długo bez pracy może sprawić, że poczujesz się bezwartościowa i bezużyteczna. Pamiętaj jednak, że to tymczasowy stan. Nie trać ducha!
praca
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)