Notowania

pzu
11.02.2010 07:54

Pracownicy PZU zaprotestują przeciwko zwolnieniom

Do końca roku PZU ma zwolnić ponad 2 tysiące pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Około pięciuset pracowników spółek PZU SA i PZU Życie ma protestować wczesnym popołudniem w Warszawie. *

na zdjęciu Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU* *

Przed budynkiem Ministerstwa Skarbu i siedzibą Sejmu będą wyrażać swój sprzeciw wobec planów zwolnień w spółkach. Według zapowiedzi PZU SA i PZU Życie do końca roku w tych spółkach pracę może stracić 2316 osób. Zarządy firm zapowiadają też zmiany restrukturyzacyjne, które mogą dotknąć około 5200 osób.

Alfred Bujara z NSZZ _ Solidarność _ podkreśla, że wyniki finansowe PZU nie powinny skłaniać do decyzji o masowych zwolnieniach.

Protestujący chcą się spotkać także z posłami i dlatego protest w drugiej części przeniesie się pod parlament. Alfred Bujara liczy, że posłowie zrozumieją wagę sytuacji, w jakiej się znalazło PZU.

Członek zarządu PZU Rafał Stankiewicz ma nadzieję, że protesty nie uderzą w imię firmy i podkreśla, że miejscem właściwym do prowadzenia rozmów są sale konferencyjne, a nie ulica.

W odpowiedzi na zaproszenie do rozmów ze strony zarządów PZU _ Solidarność _ odpowiada, że do rozmów usiądzie, ale manifestacji w stolicy nie odwoła.

W spółkach PZU działa 19 organizacji związkowych. Szacuje się, że należy do nich połowa pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Szykują się wielkie zwolnienia w PZU? ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/szykuja;sie;wielkie;zwolnienia;w;pzu,142,0,583566.html )
* [ Minister skarbu zaprasza banki w sprawie PZU ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;skarbu;zaprasza;banki;w;sprawie;pzu,103,0,565863.html )
Tagi: pzu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz