Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawdziwy Islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem

0
Podziel się:

Muzułmanin, Farid Seułane powiedział że prawdziwy Islam nie ma nic wspólnego z terroryzmem i potępia wszystkie akty terroru na świecie. Marokańczyk Farid Seułane udzielił wywiadu korespondentowi Polskiego Radia w trzecią rocznicę zamachu terrorystycznego na Światowe Centrum Handlu w Nowym Jorku.

bFeIYVOZ

Rozmówca Polskiego Radia podkreślił, że ci, którzy dopuszczają się aktów terroru to albo najemnicy, albo fanatycy, którzy tak naprawdę nie wiedzą na czym polega religia islamska. "Taki człowiek nie jest muzułmaninem, jest po prostu maszyną do zabijania" - dodał.

Zdaniem Seuane nie można też mówić o niechęci do Ameryki ze strony państw arabskich. "W Stanach Zjednoczonych też mieszka dużo muzułmanów. Wrogość do Ameryki oznaczałaby więc niechęć również do swoich braci muzułmanów" - podkreślił.

Farid Seułane zwrócił uwagę, że znaczna cześć aktów oporu wobec działań obcych wojsk na terenie Iraku wynika z chęci zachowania odrębności kulturowej w krajach arabskich. Jest to odpowiedź na zewnętrzne próby pozbawienia Arabów ich tożsamości.

bFeIYVPb

Odpowiadając na pytanie czy po 11 września zmieniło się nastawienie świata do ludności muzułmańskiej rozmówca Polskiego Radia wyraził opinię że większość ludzi na świecie rozumie dobrze, iż prawdziwą przyczyną terroryzmu jest nie islam lecz wielka polityka. "Wojny pojawiają się tam gzdzie polityka szwankuje" - zakończył.

bFeIYVPC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)