Notowania

Prawie 29 tys. zł za weekend w hotelu. Tak się bawi resort zdrowia

Całe kierownictwo Ministerstwa Zdrowia spędziło miniony weekend w hotelu należącym do koncernu farmaceutycznego Adamed. Kilkadziesiąt godzin wcześniej leki tego producenta zostały dopisane do listy leków refundowanych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(hotelnarvil.pl)
Hotel Narvil w Serocku należy do Małgorzaty i Macieja Adamkiewiczów, którzy jednocześnie są właścicielami jednego z największych koncernów farmaceutycznych - Adamedu.

Hotel Narvil w Serocku należy do Małgorzaty i Macieja Adamkiewiczów, którzy jednocześnie są właścicielami jednego z największych koncernów farmaceutycznych - Adamedu.

Środowa "Gazeta Wyborcza" podaje, że właśnie tam w miniony weekend odbyło się wyjazdowe posiedzenie kierownictwa resortu zdrowia. Uczestniczyli w nim minister Łukasz Szumowski, a także wiceministrowie - Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński oraz Marcin Czech. W Serocku pojawił się również Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

"GW" wskazuje, że wizyta w hotelu miała miejsce ledwie kilkadziesiąt godzin po tym, jak projekt listy leków refundowanych uzupełniono o te, produkowane przez firmę Adamed.

Zobacz także: Nawet co setny lek w Polsce to podróbka. Eksperci ostrzegają

Jak pisaliśmy w money.pl na początku tygodnia, leki produkowane przez ten koncern nie znalazły się w pierwotnej wersji listy, opublikowanej w środę 12 grudnia. Dopiero w piątek listę poprawiono, a na niej pojawiły się już preparaty Adamedu.

Według informacji "Wyborczej", to efekt interwencji Adamedu, który jednocześnie zgodził się na symboliczne obniżenie cen kilku leków (np. o 1 lub 13 groszy).

Koncern jednak zaprzecza, by w jakikolwiek sposób interweniował w tej sprawie w resorcie zdrowia. A w pierwotnej wersji listy leków zabrakło, "ponieważ formalnie nie zakończyła się dla nich jeszcze wtedy procedura negocjacyjna".

Faktem jednak jest, że w hotelu nad brzegiem Narwi niedługo później pojawili się szefowie resortu. Potwierdza to ministerstwo. "Wyjazdowe posiedzenie kierownictwa Ministerstwa Zdrowia odbyło się w dniach 14 i 15 grudnia. Spotkanie miało charakter merytoryczny, składało się z prezentacji i dyskusji dotyczących bieżących prac resortu oraz instytucji mu podległych, a także omówienia planów pracy na 2019 rok" - poinformował rzecznik resortu Krzysztof Jakubiak.

Dlaczego wybór padł akurat na hotel należący do właścicieli Adamedu? Po pierwsze, według zapewnień resortu, nikt nie brał pod uwagę tego, kto jest właścicielem obiektu. Po drugie, w innych podwarszawskich miejscowościach nie było wolnych miejsc. Za weekend w hotelu resort ma zapłacić 28 723 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: leki refundowane, lista leków refundowanych, adamed, ministerstwo zdrowia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

co jest grane????to jest korupcja za nasze panstwowe pieniadze

19-12-2018

akaNo i wszystko jasne

19-12-2018

GdPrzecież winna Tuska i starczy dla elektoratu Pis

Rozwiń komentarze (391)