Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prawie 42 mln zł na realizację ponad 150 projektów

0
Podziel się

Umowy na realizację ponad 150 projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisano dziś w Toruniu.

Prawie 42 mln zł na realizację ponad 150 projektów
(greg801/iStockphoto)
bCZAdzed

Umowy na realizację ponad 150 projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich podpisano dziś w Toruniu. Na wsparcie przedsięwzięć związanych z odnową małych miejscowości regionu kujawsko-pomorskiego przeznaczono prawie 42 mln złotych.

_ - Na obszary wiejskie naszego regionu trafia potężny zastrzyk wsparcia finansowego dzięki środkom z Unii Europejskiej. Suma dotacji wypłaconych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przekroczyła już kwotę 250 mln zł, dzięki którym w ciągu kliku lat udało nam się odmienić oblicze kujawsko-pomorskiej wsi _ - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Na realizację projektów w ramach działania _ Odnowa i rozwój wsi _ regionowi kujawsko-pomorskiemu przyznano ponad 105 mln zł. Do tej pory podpisano umowy na realizację 289 przedsięwzięć wartych ponad 84 mln zł.

_ - Do wykorzystania zostały prawie 42 mln zł. To wartość pozostałego limitu dla województwa wraz z oszczędnościami uzyskanymi m.in. podczas dotychczas przeprowadzonych przetargów. W wyniku ostatniego naboru wniosków zarząd województwa zatwierdził listę rankingową projektów, które pozytywnie przeszły ocenę formalną i merytoryczną _ - powiedziała Beata Krzemińska, rzeczniczka marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

bCZAdzef

Na liście znalazło się 165 przedsięwzięć, ale pieniędzy wystarczy na udzielenie wsparcia dla 152 projektów. _ - Dofinansowanie realizacji pozostałych zostanie przekazane, gdy uda się zaoszczędzić na przetargach lub korektach zleceń płatności _ - dodała rzeczniczka.

Projekty, które uzyskały najwięcej punktów na liście rankingowej, to m.in. rekultywacja oczka wodnego i budowa skweru rekreacyjnego we wsi Grzywna w gminie Chełmża, przebudowa budynku administracyjnego na bibliotekę i świetlicę wiejską w Sosnowie w gminie Rogowo oraz budowa boiska piłkarskiego w Piastoszynie w gminie Kęsowo.

bCZAdzeG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)