Notowania

budowa a2
16.05.2012 13:28

"Premie za budowę A2 to większy skandal niż premia dla Kaplera"

- Za to, że jej nie ma. Za to, że co jest wybudowane, to już popękało. Za to, że nie dojedziemy nią do Warszawy - oburzają się posłowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

PiS i Solidarna Polska domagają się informacji rządu na temat premii dla pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Premie mieli dostać pracownicy odpowiedzialni za budowę autostrady A2.

To szokujące - mówi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.

- _ Za to, że jej nie ma. Za to, że co jest wybudowane, to już popękało. Za to, że nie dojedziemy nią do Warszawy. To jest większa afera niż premia dla Kaplera za Stadion Narodowy, bo stadion przynajmniej stoi i będą na nim rozgrywane mecze, a autostrady nie będzie _ - mówi Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

Posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel uważa, że nagrody powinny być przyznawane za pracę wykonaną bardzo dobrze i w terminie, a w tym przypadku żadne z tych kryteriów nie zostało spełnione.

- _ Jest to tym bardziej skandaliczne, ponieważ nie możemy się dowiedzieć, jaka jest wysokość tej nagrody, ani kto ją otrzymał. A mówimy tutaj o środkach, które należą do nas wszystkich, bo to są nasze pieniądze. To jest jeden wielki skandal i wskazuje, że jesteśmy państwem niczym Animal Farm Orwella _ - mówi posłanka.

POSŁUCHAJ MARZENY WRÓBEL:

PiS zwrócił się do ministra trasportu Sławomira Nowaka o ujawnienie, kto dostał nagrody, w jakiej wysokości i za co. PiS oczekuje też od minitra publicznego oświadczenia, że popiera decyzję o przyznawaniu nagród z wyraźną deklacją, dlaczego postanowił nagradzać podwładnych za skandaliczne opóźnienia w realizacji planu budowy autostrady, brak wypłat dla podwykonawców oraz wady techniczne powstających dróg.

Oba ugrupowania wnioskują o rozszerzenie porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu. Według PiS, poza nagrodami informacja rządu powinna dotyczyć także stanu przygotowań do Euro 2012 w zakresie transportu drogowego, kolejowego i lotniczego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t204097.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odwolany;szef;narodowego;centrum;sportu;ujawnia;zarobki,5,0,1025541.html) Kapler ujawnia zarobki. Nie dostanie premii? Odwołany urzędnik wyznał, że krytycznych momentów w czasie budowy stadionu było więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/226/t215522.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hofman;to;przykry;obrazu;naszego;transportu;drogowego,217,0,1086425.html) "Rząd nie zapewni należytej ochrony Polaków" - _ Rząd nie wywiązał się z budowy autostrad, o czym świadczy chociażby przykład A2, która miała być przejezdna do Euro 2012 _ - twierdzi Adam Hofman.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t204747.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/a1;podczas;euro;2012;wytyczono;objazdy,64,0,1086016.html) Zamiast autostrady, minister przygotował objazdy Sławomir Nowak tryska optymizmem i mówi: _ Jesteśmy gotowi do Euro _.
Tagi: budowa a2, autostrady w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz