Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier Chin: Nie możemy być ślepymi optymistami

0
Podziel się:

Wen Jiabao ostrzega: To jeszcze nie koniec kryzysu.

Premier Chin: Nie możemy być ślepymi optymistami
(World Economic Forum/CC/Flickr)

_ - Chiny kontynuować będą obecną politykę makroekonomiczną _- oświadczył premier Wen Jiabao, dodając iż mimo poprawy, nadal nie można mówić o stabilizacji sytuacji w chińskiej gospodarce.

W oświadczeniu, przekazanym na internetowej stronie chińskiego rządu, Wen zapowiedział, iż rząd zapewni przede wszystkim stabilny przepływ kredytów, a także czuwać będzie nad _ odpowiednią _ płynnością finansową, podejmując inicjatywy wspierające gospodarkę, stojącą obecnie wobec nowych trudności.

_ - Musimy uświadomić sobie, że podstawy poprawy sytuacji gospodarczej w dalszym ciągu ani nie są trwałe, ani też solidne czy zrównoważone. Nie możemy być ślepymi optymistami _ - ostrzegł Wen Jiabao.

Wen wypowiadał się po spotkaniach, jakie w czasie weekendu odbył z przedstawicielami kół gospodarczych nadmorskiej chińskiej prowincji Zhejiang.

Jak wynika z pekińskich prognoz, gospodarka Chin w 2009 roku rozwijać się będzie w tempie około ośmiu procent. Stanowić to będzie głównie rezultat wzrostu popytu wewnętrznego oraz zwiększenia produkcji przemysłowej, co z kolei ma świadczyć o skuteczności rządowego antykryzysowego pakietu stymulacyjnego, wprowadzanego od zeszłego roku a mającego wartość 586 mld dolarów.

Raport Money.pl
*Powrót bessy nam nie grozi. Nie przez Chiny * Pomimo dużych spadków na chińskiej giełdzie w ostatnich tygodniach, nic nie wskazuje na to, że będziemy mieli kolejne światowe załamanie. Czytaj w Money.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)