Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Chin obiecuje fair play zagranicznym biznesmenom

0
Podziel się

Inwestujący mają być traktowani tak samo jak krajowe firmy.

Premier Chin obiecuje fair play zagranicznym biznesmenom
(ec.europa.eu)
bEhwkIdh

Zagraniczni biznesmeni będą w Chinach traktowani tak samo jak krajowe firmy - podkreślił chiński premier Wen Jiabao na Światowym Forum Gospodarczym, odbywającym się w Tianjinie na północy kraju.

Agencja Reutera pisze, że Wen, próbując uśmierzyć obawy zagranicznych inwestorów, zapowiedział, iż zagraniczni dostawcy, ubiegający się o kontrakty rządowe, będą traktowani tak samo jak firmy chińskie.

_ - Chciałbym podkreślić, że wszystkie przedsiębiorstwa zarejestrowane w Chinach zgodnie z prawem są firmami chińskimi - powiedział premier . - Ich produkty są uważane za made in China, a ich wynalazki - za stworzone w Chinach. W sprawach zamówień rządowych Chiny będą równo traktować przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym i firmy lokalne - _zadeklarował Wen Jiabao.

bEhwkIdj

Reuters odnotowuje, że Izba Handlowa UE w Chinach (EUCC) wskazywała w tym miesiącu na wiele czynników, utrudniających jej członkom konkurowanie z lokalnymi rywalami.

Wen zapowiedział, że Chiny będą poprawiać ramy prawne, aby stworzyć lepsze warunki dla firm zagranicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t84152.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;na;celowniku;gigantow;chca;zmienic;zwyczaje,219,0,665307.html) Chiny na celowniku gigantów, chcą zmienić zwyczaje Chińczycy to alkoholowi patrioci. Najpopularniejszy trunek to baijiu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t75440.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/chiny;koncza;ze;sztywnym;kursem;juana,23,0,634647.html) Chiny kończą ze sztywnym kursem juana Od 23 miesięcy kurs chińskiej waluty powiązany jest z kursem dolara.
bEhwkIdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)