Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Miedwiediew z wieloma ministrami przybył na Krym

0
Podziel się:

Miedwiediewowi towarzyszą inni przedstawiciele najwyższych władz Rosji i wielu
ministrów.

Premier Miedwiediew z wieloma ministrami przybył na Krym
(ec.europa.eu)
bEIPEmgl

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew będzie przeprowadzić naradę na temat społeczno-gospodarczego rozwoju Krymu i miasta Sewastopol. Miedwiediewowi towarzyszą inni przedstawiciele najwyższych władz Rosji i wielu ministrów.

To pierwsza wizyta na Krymie rosyjskiego urzędnika tak wysokiego szczebla - piszą agencje, zwracając uwagę, że Miedwiediewowi towarzyszą wicepremierzy i ministrowie - ponad połowa gabinetu.

_ Jestem w Symferopolu _ - napisał Miedwiediew na Twitterze, gdy jego samolot wylądował na lotnisku w stolicy Krymu, który Rosja zaanektowała po referendum uznanym za nielegalne przez Kijów i Zachód; uczestnicy plebiscytu opowiedzieli się za przyłączeniem Krymu do Rosji.

bEIPEmgn

Przed tygodniem Miedwiediew opowiedział się za utworzeniem na Krymie specjalnej strefy ekonomicznej. Zaproponował, by wszystkie krymskie firmy, które przeszły pod jurysdykcję Rosji, do końca 2014 roku zostały zwolnione z płacenia podatków.

Szef rządu Rosji polecił wówczas, aby w najbliższym czasie wszystkie resorty przedstawiły plany konkretnych działań, mających na celu włączenie Krymu do państwowego, gospodarczego, finansowego i prawnego systemu Federacji Rosyjskiej.

Miedwiediew polecił opracowanie do końca pierwszego półrocza 2014 roku federalnego programu rozwoju społeczno-gospodarczego dla Półwyspu Krymskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wałęsa ostro o Putinie, ale nie chce wojny -_ Nikt nie może rozpętywać wojny _- mówił Wałęsa podczas debaty na temat Europy.
Kerry i Ławrow nie osiągnęli porozumienia John Kerry zapewnił, że USA i wspólnota międzynarodowa będą wspierać integralność terytorialną Ukrainy
Putin dostał ostrzeżenie. "Wzrost zagrożenia dla Rosji ze strony Zachodu" Wysokiej rangi oficer Federalnej Służby Bezpieczeństwa nie ma wątpliwości, że USA wraz z sojusznikami wpadli w histerię.
bEIPEmgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)