Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier nie poleci na Światowe Forum Ekonomiczne

0
Podziel się

Do szwajcarskiego Davos poleci 28 stycznia Lech Kaczyński.

Premier nie poleci na Światowe Forum Ekonomiczne
(kprm.gov.pl)
bEgBoMbp

Do szwajcarskiego Davos poleci 28 styczniaLech Kaczyński- informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Do Davos 28 stycznia wybiera się prezydent Lech Kaczyński, pierwszy raz odkąd objął prezydenturę. CIR informuje że 28 stycznia oficjalną wizytę w Polsce złoży premier Maroka.

W ubiegłym roku toDonald Tuskreprezentował Polskę w Davos (towarzyszyli mu minister finansów Jacek Rostowski oraz prezes NBP Sławomir Skrzypek). Premier rozmawiał w Davos m.in. z premierem Rosji Władimirem Putinem, a także z premierem Kataru szejkiem Hamadem Bin Jassim Bar Jar Al-Tani.

bEgBoMbr

W 2008 roku w Davos zabrakło zarówno premiera, jak i prezydenta. Tusk tłumaczył, że jego nieobecność wiązała się z napiętym terminarzem. Kancelaria Prezydenta nie komentowała wówczas nieobecności Lecha Kaczyńskiego w Davos.

*Światowe Forum Ekonomiczne *jest niezależną organizacją wspierającą światową politykę gospodarczą. Powstała jako fundacja w 1971 roku z siedzibą w Genewie.
Także trzy lata temu na forum nie pojechał ani Lech Kaczyński, ani ówczesny premierJarosław Kaczyński. W 2006 roku reprezentował Polskę ówczesny premierKazimierz Marcinkiewicz. W przeszłości co roku do Davos jeździł prezydentAleksander Kwaśniewski.

W szczytach w Davos uczestniczą corocznie prezydenci, premierzy, liderzy biznesu oraz prezesi największych światowych organizacji i banków, w tym Europejskiego Banku Centralnego i Banku Światowego.

bEgBoMbx
bEgBoMbS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)