Notowania

davos
07.01.2010 15:55

Premier nie poleci na Światowe Forum Ekonomiczne

Do szwajcarskiego Davos poleci 28 stycznia Lech Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Do szwajcarskiego Davos poleci 28 styczniaLech Kaczyński- informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Do Davos 28 stycznia wybiera się prezydent Lech Kaczyński, pierwszy raz odkąd objął prezydenturę. CIR informuje że 28 stycznia oficjalną wizytę w Polsce złoży premier Maroka.

W ubiegłym roku toDonald Tuskreprezentował Polskę w Davos (towarzyszyli mu minister finansów Jacek Rostowski oraz prezes NBP Sławomir Skrzypek). Premier rozmawiał w Davos m.in. z premierem Rosji Władimirem Putinem, a także z premierem Kataru szejkiem Hamadem Bin Jassim Bar Jar Al-Tani.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Davos** nie znalazło recepty na kryzys ]( http://manager.money.pl/news/artykul/davos;nie;znalazlo;recepty;na;kryzys,81,0,424017.html )
* [ **Davos** o kryzysie: Świat musi działać razem ]( http://news.money.pl/artykul/davos;o;kryzysie;swiat;musi;dzialac;razem,52,0,423732.html )
* [ Tusk w **Davos**: Polska się dzisiaj opłaca ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;w;davos;polska;sie;dzisiaj;oplaca,85,0,423253.html )

W 2008 roku w Davos zabrakło zarówno premiera, jak i prezydenta. Tusk tłumaczył, że jego nieobecność wiązała się z napiętym terminarzem. Kancelaria Prezydenta nie komentowała wówczas nieobecności Lecha Kaczyńskiego w Davos.

*Światowe Forum Ekonomiczne *jest niezależną organizacją wspierającą światową politykę gospodarczą. Powstała jako fundacja w 1971 roku z siedzibą w Genewie.
Także trzy lata temu na forum nie pojechał ani Lech Kaczyński, ani ówczesny premierJarosław Kaczyński. W 2006 roku reprezentował Polskę ówczesny premierKazimierz Marcinkiewicz. W przeszłości co roku do Davos jeździł prezydentAleksander Kwaśniewski.

W szczytach w Davos uczestniczą corocznie prezydenci, premierzy, liderzy biznesu oraz prezesi największych światowych organizacji i banków, w tym Europejskiego Banku Centralnego i Banku Światowego.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: davos, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz