Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier zrywa z polityką na rzecz filozofii

0
Podziel się:

Lider portugalskich socjalistów, którzy w niedzielę przegrali wybory parlamentarne, Jose Socrates odchodzi z polityki.

Premier zrywa z polityką na rzecz filozofii
(Antonio Cruz/agenciabrasil.gov.br)

Były premier Portugalii, dotychczasowy lider socjalistów, którzy w niedzielę przegrali wybory parlamentarne, Jose Socrates rezygnuje z działalności politycznej, na rzecz... studiów filozoficznych.

Jak dowiedział się tygodnik _ Expresso _, Socrates wyjedzie do Francji, gdzie będzie studiować filozofię. Podczas pobytu za granicą ma mu towarzyszyć najstarszy syn.

54-letni polityk już najbliższej jesieni zasiądzie w ławach jednego z francuskich uniwersytetów. _ Socrates chce studiować tam filozofię co najmniej przez rok _ - ujawnił lizboński tygodnik.

_ - Odchodzę z polityki w poczuciu spełnienia. Teraz chcę poświęcić się moim prywatnym zainteresowaniom i życiu rodzinnemu. Nie zamierzam szczegółami dzielić się z mediami _ - powiedział Socrates po niedzielnej rezygnacji z przywództwa Partii Socjalistycznej.

Jose Socrates, który od sześciu lat sprawował funkcję premiera Portugalii, jest z wykształcenia inżynierem. W 2007 roku media ujawniły, że tytuł inżyniera został mu przyznany przez lizboński Uniwersytet Niezależny z naruszeniem obowiązujących przepisów. Wykształcenie Socratesa było też wielokrotnie powodem drwin ze strony jego przeciwników politycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t141315.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;nowym;premierem;bedzie;coelho,183,0,846007.html) Portugalia: Nowym premierem będzie Coelho? Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva zwrócił się do lidera zwycięskiej centroprawicowej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) Pedro Passosa Coelho, by jak najszybciej podjął działania w celu utworzenia rządu większościowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t86005.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/portugalia;dostanie;gigantyczna;pomoc,100,0,833636.html) Portugalia dostanie gigantyczną pomoc Międzynarodowy Fundusz Walutowy, zgodnie z oczekiwaniami, udzielił pożyczki pomocowej pogrążonej w kryzysie finansowym Portugalii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)