Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes EBC chwali polskie przemiany gospodarcze

0
Podziel się

Trichet: Polska zbudowała podstawy ekonomiczne, które pomagają w walce z kryzysem.

Prezes EBC chwali polskie przemiany gospodarcze
(PAP/EPA)
bEgFJqvF

*Prezes Europejskiego Banku Centralnego ( pochwalił przemiany gospodarcze w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 lat. W Warszawie trwa konferencja zorganizowana przez Narodowy Bank Polski, poświęcona 20-tej rocznicy upadku gospodarki socjalistycznej. *
Zdaniem szefa EBC, Polska zbudowała podstawy ekonomiczne, które pomagają w walce z kryzysem. Jean Claude Trichet podkreślił, że podstawą Unii Europejskiej jest solidarność gospodarcza:

POSŁUCHAJ PREZESA EBC:

_ TŁUMACZENIE _:

_ Solidarność jest podstawą europejskich korzeni i wartości. Stała się też też głównym celem ojców założycieli Unii Europejskiej. Dlaczego tak było? Ponieważ wierzyli, że solidarność i wspólne interesy pomogą państwom Unii w zapobieganiu konfliktom, nie wyłączając wojen. _
Jednak - jak tłumaczy szef Europejskiego Banku Centralnego - solidarność nie jest w stanie zastąpić zdrowych zasad makroekonomicznych. Zdaniem Jeana Clauda Tricheta, solidne podstawy są niezbędne do zapewnienia zrównoważonego wzrostu zwłaszcza w kresie kryzysu.

bEgFJqvH

ZOBACZ TAKŻE:

Gość konferencji powiedział, że kryzys finansowy uświadomił ekonomistom, iż oczekiwania inflacyjne muszą być ściśle powiązane z długofalową stabilnością cen w krajach UE.

W konferencji zorganizowanej przez NBP biorą udział między innymi prezydenci: Polski - Lech Kaczyński i Czech - Vaclav Klaus oraz komisarz unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia. Są również przedstawiciele wielu europejskich banków centralnych i wybitni ekonomiści.

bEgFJqwi
gospodarka
KOMENTARZE
(0)