Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes GPW dla Money.pl: Nie żałuję WIG20

0
Podziel się:

Sprawdź, na co liczy Adam Maciejewski po uruchomieniu WIG30.

Prezes GPW dla Money.pl: Nie żałuję WIG20
(Bartek Sadowski)

- _ WIG30. Symbolem wzrostu i siły polskiej gospodarki i polskiej giełdy _ - mówi w rozmowie z Money.pl Adam Maciejewski, prezes GPW. Dodaje, że nie żałuje WIG20, bo nowy indeks będzie fajniejszą marką.

- _ Większość spółek z tej grupy to ciekawe firmy o rodowodzie prywatnym _ - podkreślił w rozmowie z Money.pl szef warszawskiej giełdy. - _ Dzwonią do mnie właściciele i szefowie tych dziesięciu firm, albo osoby, które wprowadzały je na rynek i mówią, że to świetna sprawa. Kilkanaście lat temu je zakładali, a teraz wejdą w skład najbardziej elitarnego indeksu w Polsce. Dlatego radość z WIG30 nie pozwala mi żałować WIG20 _ - dodał.

Adam Maciejewski wspomina, że zaczynał pracę na rynku kapitałowym dokładnie w czasie, gdy ruszał WIG20. - _ Wprowadzałem i promowałem kontrakty terminowe na WIG20, ale przecież nie możemy żyć historią _ - uważa.

W wywiadzie dla Money.pl prezes GPW odniósł się również do tego, że nowy wskaźnik nie będzie indeksem dochodowym, a cenowym. A przecież jako wskaźnik pomiaru i stopy zwrotu z portfela, lepszy jest właśnie dochodowy.

- _ Pełna zgoda, ale indeksy cenowe są wykorzystywane do instrumentów strukturyzowanych i pochodnych. Ja też byłem z początku zwolennikiem dochodowego, ale po konsultacjach z emitentami produktów i innymi giełdami, doszliśmy do wniosku, że lepszy będzie jednak cenowy. Poza tym, będziemy też kalkulowali i publikowali WIG30TR, który będzie indeksem dochodowym _ - tłumaczy Adam Maciejewski.

Czytaj więcej w Money.pl
GPW grozi marginalizacja. Jak się ratować? Spora szansa dla warszawskiego parkietu. To może być alternatywa dla Frankfurtu i Londynu.
Sąsiadom ze Wschodu marzy się polska giełda Wśród białoruskich przedsiębiorców rośnie zainteresowanie warszawskim parkietem.
Giełda wychodzi do ludzi. Oto najnowszy projekt _ Kapitalna Warszawa _ ma na celu promocję giełdy wśród szerszego grona osób niż tylko inwestorzy. Za nami już m.in. koncerty polskich gwiazd i nie tylko.
GPW chce do końca 2013 opracować strategię dla spółki Dokument ma być gotowy do końca roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)