Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes LOT zrezygnował, bo nie mógł przyspieszyć

0
Podziel się

Rada nadzorcza zdecydowała, że p. o. prezesem spółki będzie Zbigniew Mazur.

Prezes LOT zrezygnował, bo nie mógł przyspieszyć
(PAP/Paweł Kula)
bDXToGKt

_ Zostawiam spółkę, która ma zrestrukturyzowany dług, zapewnione finansowanie nowej floty średniego zasięgu, bliskie finalizacji kontrakty na zakup Boeinga 787 _ - napisał były prezes PLL LOT Sebastian Mikosz w liście do pracowników.

Mikosz, po 19 miesiącach prezesowania PLL LOT, złożył wczoraj na ręce przewodniczącego rady nadzorczej spółki rezygnację z pełnionej funkcji. Ma ona skutek natychmiastowy.

W liście do załogi były prezes napisał o powodach swojego odejścia.- _ Ostatnio otrzymywałem wiele sygnałów, że wprowadzane przeze mnie i zarząd zmiany wdrażane są za wolno. Dlatego też jako menedżer, któremu została powierzona ogromna odpowiedzialność, nie mogę zobowiązywać się do jeszcze szybszego tempa wprowadzania zmian. Realizowanie bardzo złożonego procesu przebudowy LOT-u wymaga czasu i stabilności. Pomimo ogromnej chęci nadrobienia wieloletnich opóźnień, w tej sytuacji nie mogę zobowiązać się do jeszcze szybszego prowadzenia prac _ - napisał Mikosz. _ - Dlatego podjąłem decyzję o rezygnacji _ - konkluduje.

bDXToGKv

Mikosz podkreślił, że podjęcie decyzji o rezygnacji było dla niego trudne._ - Oprócz walki o pozostanie naszej firmy na rynku, równolegle przystąpiliśmy do gruntownej przebudowy LOT-u, mającej na celu odzyskanie rentowności - jedynego kryterium, które pozwoli spółce na trwały rozwój _ - czytamy w liście.

Były prezes zauważa jednocześnie, że przed LOT-em pozostaje nadal wiele wyzwań. _ - Utrzymanie płynności, konieczność unowocześniania floty, bezustanna kontrola własnych kosztów to zadania, które wymagają nadal ogromnych wysiłków. Jesteśmy na niezwykle trudnym rynku i każde działanie LOT-u wywołuje natychmiastowe działania konkurencji _ - podkreślił.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t95096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lot;poprawia;wyniki;finansowe,119,0,676215.html) LOT poprawia wyniki finansowe
Minister skarbu Aleksander Grad odnosząc się do dymisji Mikosza powiedział, że pozytywnie ocenia byłego prezesa spółki.

Pytany o powody złożenia dymisji przez Mikosza Grad odparł, że należy o nie pytać samego Mikosza. - _ To jest decyzja pana prezesa. Moja ocena jest pozytywna, ale on ma prawo do tego typu decyzji _ - podkreślił. - _ Rada nadzorcza w LOT jest bardzo wymagająca i postawiła bardzo twarde warunki całemu zarządowi. Pamiętajmy, że jesteśmy w trakcie procesu restrukturyzacji firmy. Kilkanaście miesięcy temu była ona w dużo trudniejszej sytuacji _ - powiedział.

bDXToGKB

Rada nadzorcza wczoraj zdecydowała, że p. o. prezesem zarządu PLL LOTbędzie Zbigniew Mazur; wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych spółki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t111958.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pll;lot;podal;sie;do;dymisji,242,0,684018.html) Prezes PLL LOT podał się do dymisji
Od kilku miesięcy w PLL LOT trwa restrukturyzacja. W ramach zwolnień grupowych, które zaczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób. W liniach zatrudnionych jest obecnie około 2300 pracowników.

PLL LOT za pierwszych siedem miesięcy 2010 r. odnotowały stratę operacyjną w wysokości 35 mln zł. Strata operacyjna w okresie od stycznia do lipca w 2009 r. wyniosła 170 mln zł, a w tym samym czasie w 2008 r. - strata wyniosła 175 mln zł. Za cały rok 2009 r. przewoźnik odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł, za cały 2008 r. wyniosła ona 231,9 mln zł.

Za pierwszych siedem miesięcy tego roku spółka uzyskała 1 mld 622 mln zł przychodów. W ubiegłym roku było to w tym samym okresie 1 mld 615 mln zł.

bDXToGKC
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t37907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/resort;skarbu;prezes;lot;pozostanie;na;stanowisku,242,0,680178.html) Resort skarbu: Prezes LOT pozostanie na stanowisku Pojawiły się pogłoski, że Sebastian Mikosz ma złożyć dymisję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaloga;lot-u;decyduje;czy;rozpoczac;strajk,8,0,650760.html) Załoga LOT-u decyduje czy rozpocząć strajk Dziś zakończy się referendum strajkowe w firmie. Protest może grozić bankructwem.
bDXToGKW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)