Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orlen
28.11.2006 11:20

Prezes Orlenu zostaje

Minister skarbu Wojciech Jasiński zapowiedział, że zarząd polskiego koncernu paliwowego PKN Orlen w najbliższym czasie nie zmieni się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Andrzej Rybczyński)

Minister skarbu Wojciech Jasiński zapowiedział, że zarząd polskiego koncernu paliwowego PKN Orlen w najbliższym czasie nie zmieni się.

Takie słowa można było usłyszeć wczoraj w Płocku. Minister dodał, że przyszłość zarządu jest dziś trudna do przewidzenia - podaje "Rzeczpospolita".

O tym, że obecny prezes Orlenu, Igor Chalupec, może stracić swoje stanowisko spekuluje się od czasów wyborów parlamentarnych. Jednak dzięki transakcji zakupu rafinerii w Możejkach przez płocki koncern decyzja ta nie została jeszcze podjęta.

W ostatnim czasie temat zmian w zarządzie został nagłośniony za sprawą Macieja Mataczyńskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Orlenu. Złożył on rezygnację z pełnionej funkcji w proteście przeciwko naciskami na odwołania Chalupca.

W czwartek ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego ustalone zostanie ile osób ma liczyć rada nadzorcza PKN Orlen oraz kto w niej zasiądzie.

Wśród kandydatów na nowego szefa zarządu są m.in.: Kazimierz Marcinkiewicz czy Robert Gwiazdowski.

Tagi: orlen, pkn, zarząd, możejki, chalupiec, mataczyński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz