Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes PiS spotkał się z szefem Solidarności

0
Podziel się:

Tematem spotkania będzie wymiana poglądów na problemy społeczne, gospodarcze i pracownicze, a także postulaty i oczekiwania związku wobec rządu obecnego i przyszłego.

Prezes PiS spotkał się z szefem Solidarności
(Witold Rozbicki/Reporter)

Jarosław Kaczyński spotkał się przed południem z przewodniczącym NSZZ _ Solidarność _ Piotrem Dudą i przedstawicielami wszystkich regionów i branż związku. Będą rozmawiać o problemach społecznych i gospodarczych.

Spotkanie jest zamknięte dla mediów.

Rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ _ Solidarność _ Marek Lewandowski poinformował, że tematem spotkania będzie _ wymiana poglądów na problemy społeczne, gospodarcze i pracownicze, a także postulaty i oczekiwania związku wobec rządu obecnego i przyszłego _.

Duda powiedział dziennikarzom przed spotkaniem, że błędem rządu i premiera Donalda Tuska jest brak dialogu. _ Premier nie chce prowadzić dialogu, tylko przekazuje informacje, co ma zamiar zrobić _ - podkreślił. _ Nie ma negocjacji w sprawie płacy minimalnej, tylko premier nas informuje, co ma zamiar dalej zrobić, nie będzie ze strony premiera rekomendacji dotyczącej obowiązku szkolnego dla 6-latków, tylko informuje, jak zrobi _ - zwrócił uwagę lider Solidarności.

Na godz. 13 zaplanowano konferencję prasową Kaczyńskiego i Dudy.

Rzecznik PiS Adam Hofman mówił wcześniej, że _ świat ludzi pracy powinien jednoczyć się w sytuacji zagrożenia _, a ich _ reprezentantem politycznym w Sejmie jest PiS _, dlatego takie spotkanie jest naturalne.

Dotychczas Duda kilka razy na zaproszenie klubu PiS gościł na debatach programowych. Po jednej z nich, w lutym, Kaczyński zapowiedział, że jego partia poprze protesty organizowane przez ten związek. PiS i Solidarność w 2012 roku razem wzięły udział w marszu w obronie TV Trwam.

Wtorkowa _ Rzeczpospolita _ podała, że związkowcy z NSZZ _ Solidarność _ poparli w referendach pomysł zorganizowania jesiennego strajku generalnego w całej Polsce i wrześniowej manifestacji w stolicy. Głosowania, według dziennika, objęły ponad 8 tys. zakładów pracy, 600 tys. związkowców.

Lewandowski w rozmowie z gazetą zastrzegł, że nie ma jeszcze ostatecznych wyników, bo nie we wszystkich regionach policzono głosy i nie we wszystkich zakładach przeprowadzono referenda. Ale - jak powiedział - od 60 do nawet 80 proc. załogi opowiedziało się za akcjami zaproponowanymi przez Solidarność.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS celuje w młodych i dobrze na tym wychodzi _ Wtedy młodzi wygrali wybory Platformie, teraz pomogą wygrać nam. _
Czy premier odwiedzie ich od strajku? Premier Donald Tusk spotkał się ze związkowcami, którzy chcą z nim rozmawiać o projektach zmian w kodeksie pracy oraz o płacy minimalnej.
Szef "Solidarności" zawiódł Kaczyńskiego Piotr Duda wyjaśnił, że ma już w tym czasie zaplanowane spotkania ze związkowcami.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)