Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydenci Rosji i Ukrainy wreszcie rozmawają

0
Podziel się:

Jest to pierwsze spotkanie tych przywódców w cztery oczy.

Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (PAP/EPA)
bEUrAGRN

Władimir Putin i Petro Poroszenko - rozpoczęli wieczorem w Mińsku rozmowy dwustronne po szczycie Unia Celna-UE-Ukraina. Jest to pierwsze spotkanie tych przywódców w cztery oczy.

_ Właśnie odbywa się spotkanie dwustronne _ - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow rosyjskim dziennikarzom. Później informację o rozpoczęciu dwustronnego spotkania Poroszenki i Putina potwierdzono na koncie ukraińskiego prezydenta na Twitterze.

Prezydenci dwóch państw po raz pierwszy spotykają się w cztery oczy. Rozmawiali już ze sobą w Normandii na początku czerwca, jeszcze przed zaprzysiężeniem Poroszenki na prezydenta, ale bardzo krótko i w obecności kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Mieli też ze sobą kontakt telefoniczny.

bEUrAGRP

Do dwustronnego spotkania doszło o zakończeniu 4-godzinnych rozmów Ukraina-UE-Unia Celna (Rosja, Białoruś, Kazachstan) w Mińsku. Wcześniej we wtorek Poroszenko przeprowadził rozmowy dwustronne z szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.

Poroszenko zapewnił szefową unijnej dyplomacji, że Ukraina we wrześniu ratyfikuje umowę stowarzyszeniową z UE, i podkreślił, że rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych nie będzie w tym przeszkodą - powiedział jego rzecznik Swiatosław Cehołko. W poniedziałek Poroszenko wydał dekret o rozwiązaniu parlamentu i wyznaczył przedterminowe wybory na 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUrAGSq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)