Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent na Europejskim Kongresie Gospodarczym: Będziemy liderem innowacyjności

0
Podziel się:

W Katowicach prezydent przekonywał, że taki właśnie ma być efekt przygotowanych przez niego projektów ustaw, wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność.

Prezydent na inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego<br>
Prezydent na inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego<br> (PAP/Andrzej Grygiel)

- Polska ma szanse znaleźć się w dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas otwarcia VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W Katowicach prezydent przekonywał, że taki właśnie ma być efekt przygotowanych przez niego projektów ustaw, wspierających przedsiębiorczość i innowacyjność. - Szansą Polski powinien być eksport technologii, a nie technologów - podkreślał prezydent Komorowski. - Powinniśmy wysyłać za granicę patenty, a nie wynalazców - dodał prezydent.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

W rozwoju innowacyjności ma pomóc ustawa, której prezydencki projekt znajduje się już w sejmie. Projekt ustawy tworzy praktyczne rozwiązania adresowane do młodych przedsiębiorców, zakłada na przykład premiowanie w systemie podatkowym firm inwestujących w innowacyjność. Wprowadza także wewnętrzne zróżnicowanie między firmami dużymi, a firmami średnimi i małymi. W Polsce dominują te drugie, i to one stanowią większość firm działających jako start-upy.

Projekt przewiduje również korzystniejsze warunki podatkowe dla małych firm, zyskają one nie tylko zwrot kosztów nakładów, ale i pewien bonus w postaci ulgi podatkowej. Projekt zakłada też rozróżnienie pomiędzy firmami dużymi i małymi dotyczące odpisu podatkowego, który ma wynieść odpowiednio 120 i 150 proc.

W założeniach ustawy zaproponowano także, żeby innowacyjność realizować dzięki tworzeniu mechanizmów ułatwiających współpracę pomiędzy ośrodkami naukowo-badawczymi i naukowymi - a przemysłem, przedsiębiorcami czy firmami.

Prezydent chce też, by ustawa pozwoliła przyciągać do uczelni i instytucji naukowych młodych doktorantów. W projekcie wprowadzono mechanizmy umiędzynaradawiające naukę polską, między innymi poprzez ułatwienia dotyczące studiów doktoranckich podejmowanych w Polsce przez osoby spoza Polski, a nawet spoza UE.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/30/m342814.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/) *Największa impreza biznesowa Europy Centralnej * Już od 20 kwietnia śledź relacje dziennikarzy Money.pl z VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

O projekcie prezydent Bronisław Komorowski opowiadał na Europejskim Kongresie Gospodarczym. W Katowicach rozpoczęła się właśnie największa biznesowa impreza Europy Centralnej. Patronem VII Europejskego Kongresu Gospodarczego w Katowicach jest portal Money.pl.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Program bogaty jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego. Portal Money.pl relacjonuje to wydarzenie. Na naszych stronach nie zabraknie sprawozdań z najważniejszych debat oraz wywiadów z uczestnikami konferencji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)