Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autostrady w polsce
26.06.2015 17:46

Prezydent podpisał ustawę. Chodzi o opłaty na autostradach

Nowe prawo pozwala na zwolnienie z opłat kierowców podróżujących autostradami. Płatności dla prywatnych zarządców dróg przejmie państwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Prezydent podpisał ustawę o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Nowe prawo pozwala na zwolnienie z opłat kierowców podróżujących autostradami. Płatności dla prywatnych zarządców dróg przejmie państwo. Otwarcie autostradowych bramek ma pomóc w okresie wakacyjnym zapewnić płynność ruchu na najważniejszych szlakach.

W informacji dotyczącej podpisania ustawy, prezydenccy urzędnicy podkreślili, że dokument ma służyć zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w przypadku zwiększenia jego natężenia. O tym, gdzie ustawa znajdzie zastosowanie, zdecyduje minister właściwy do spraw transportu w rozporządzeniu w odniesieniu do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W dokumencie zostanie opisany sposób "ustalania wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub wystąpienia zdarzenia zmniejszającego stopień tego bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę porę i kategorię dnia, porę roku i płynność ruchu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: autostrady w polsce, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz