Notowania

argentyna
09.11.2013 21:10

Prezydent Argentyny stopniowo będzie podejmować swe obowiązki

W komunikacie o stanie zdrowia argentyńskiej prezydent napisano, że jej rekonwalescencja przebiega pomyślnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Presidencia de la N. Argentina)

Prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner będzie stopniowo podejmować swe obowiązki. Dziś zezwolili na to lekarze, którzy mówią, że jej rekonwalescencja po operacji krwiaka mózgu dobrze przebiega.

W komunikacie o stanie zdrowia argentyńskiej prezydent napisano, że jej rekonwalescencja przebiega pomyślnie z neurologicznego i neurochirurgicznego punktu widzenia, co pozwala jej na podjęcie obowiązków.

Kalendarz powrotu do zajęć na niwie publicznej zostanie ustalony w poniedziałek po ostatecznych badaniach, w tym kardiologicznych, które mają zostać przeprowadzone w weekend.

60-letnia Kirchner, której kadencja kończy się w 2015 r., przeszła w piątek badania neurologiczne w szpitalu w Buenos Aires. Z tego szpitala obserwowała częściowe wybory parlamentarne, w których 27 października jej rządząca koalicja utrzymała pozycję czołowej siły politycznej w kraju, lecz utraciła kluczową prowincję Buenos Aires.

W czasie choroby Cristiny Fernandez de Kirchner władzę sprawuje wiceprezydent Amado Boudou, jej najbliższy współpracownik.

Przed miesiącem prezydent Argentyny przeszła operację usunięcia krwiaka mózgu. Interwencja lekarska była konieczna, po tym gdy Fernandez de Kirchner zaczęła narzekać na bóle głowy. Po wykonaniu specjalistycznych badań przy wykorzystaniu tomografu komputerowego wykryto krwiaka, który powodował ucisk mózgu. Krwiak był spowodowany najprawdopodobniej tym, że prezydent podczas upadku uderzyła się głowę, do czego doszło dwa miesiące wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: argentyna, cristina fernandez de kirchner, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz