Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reforma zus
15.02.2013 11:27

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - podała prezydencka kancelaria. Zmiany mają usprawnić pracę terenowych oddziałów ZUS.

Zmiany mają charakter techniczny. Nowe przepisy spowodują bowiem, że decyzje dotyczące waloryzacji emerytur i rent, sporządzone z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, mogą zamiast podpisu zawierać nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym osoby upoważnionej do ich wydania. Takie rozwiązanie wprowadzono już incydentalnie dla waloryzacji w 2012 r.

Według szacunków ministerstwa pracy, zmiana przyniesie oszczędności w wysokości kilku milionów złotych. Ustawa wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

Czytaj więcej w Money.pl
ZUS pożyczył miliard na wypłatę świadczeń Bank Gospodarstwa Krajowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podpisały umowę kredytową o wartości 1 mld złotych.
Mniej przeszkód dla firm? Mają pomysł OPZZ będzie przekonywał rząd i pracodawców do przyjęcia ustawy zawierającej mniej rygorystyczne rozwiązania.
Za zwolnienia lekarskie zapłaci ZUS? Obecnie płacą za nie głównie pracodawcy. Zaproponowany przez klub RP projekt nowelizacji kodeksu pracy nie spotkał się z przychylnym przyjęciem posłów.
Tagi: reforma zus, zus, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz