Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisze dziś ustawę dotyczącą obrony antyrakietowej

0
Podziel się:

Budowa ruszy w 2014 roku i ma potrwać 10 lat. Pochłonie to kilkadziesiąt miliardów złotych z budżetu MON.

Prezydent podpisze dziś ustawę dotyczącą obrony antyrakietowej
(Reporter)

Budowa polskiego systemu antyrakiet coraz bliżej. Bronisław Komorowski podpisze przed południem ustawę, która zagwarantuje środki finansowe na nowoczesny system obrony przeciwlotniczej, w tym przeciwrakietowej.

Dzięki niemu będziemy mogli odpierać ataki z powietrza, a to obecnie najbardziej prawdopodobny kierunek zagrożenia - wyjaśnia prezydencki minister Stanisław Koziej.

_ - Znaczenie tego programu polega przede wszystkim na tym, że rozpoczyna wyposażenie wojska w zdolności, które siły zbrojne nie posiadają na dzień dzisiejszy. Dodałbym jeszcze jedno, że obrona przeciwrakietowa jest także dobrym środkiem na zapewnienie swobody strategicznej funkcjonowania państwa w codziennej polityce, w której pojawiają się próby różnych nacisków, szantaży rakietowych _ - powiedział Koziej.

Budowa ruszy w 2014 roku i ma potrwać 10 lat. Pochłonie to kilkadziesiąt miliardów złotych z budżetu MON.

System antyrakiet ma w przyszłości chronić nasz kraj przed atakiem rakietami krótkiego i średniego zasięgu. Oznacza to, że ma zzniszczyć pocisk już wystrzelony, na przykład z terytorium obwodu kaliningradzkiego czy z Białorusi.

Polski system będzie _ wpięty _ w większy, natowski system obrony przeciwrakietowej. W razie zagrożenia będzie można poszczególne jego elementy przewieźć i skoncentrować w miejscu potencjalnego ataku z powietrza.

Czytaj więcej w Money.pl
MON łagodzi przepisy z testów sprawnościowych Oblany test z w-f nie oznacza automatycznego wyrzucenia żołnierza z wojska.
Zbudują nowy czołg dla polskiej armii Władze Bumaru przewidują, że prototyp przyszłego czołgu może powstać w ciągu 2-3 lat. Pierwszy egzemplarz nadający się na poligon to kwestia pięciu lat.
Będzie likwidacja szkół wojskowych Resort zastanawia się, czy scalić istniejące uczelnie, czy jedynie zwiększyć ich współpracę.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)