Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 19:54

Prezydent zaprosi nowego papieża do Polski

Władze kościelne i państwowe zapraszają Benedykta XVI do Polski. Prezydent Aleksander Kwaśniewski przekaże nowemu papieżowi zaproszenie podczas pierwszej audiencji. Zaproszenie Kościoła przekaże przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik, który pojutrze jedzie do Rzymu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Marek Belka spodziewa się, że nowy papież Benedykt XVI zechce przyspieszyć beatyfikację Jana Pawła II.

Kardynał Zenon Grocholewski, który wziął udzial w konklawe, uważa, że Benedykt XVI będzie kontynuował reformy Drugiego Soboru Watykańskiego i pontyfikatu Jana Pawła Drugiego.

Również ambasador Polski przy Watykanie Hanna Suchocka sądzi, że Kościół w czasie pontyfikatu Benedykta XVI pozostanie otwarty, czyli taki, jakim uczynił go Jan Paweł II. Suchocka podkreśliła, że nowy papież jako kardynał jest zasadniczy w sprawach doktryny, ale z pewnością, nie można go określić mianem fundamentalisty. Jej zdaniem, Benedykt XVI będzie dbał o to, by Kościół miał współczesne oblicze.

Wiceprzewodniczący muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce ma nadzieję, że Benedykt XVI będzie kontynuował dialog z innymi wyznaniami - tak jak to robił Jan Paweł Drugi.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich żywi nadzieję, że Benedykt XVI będzie kontynuował dialog Kościoła katolickiego z judaizmem. Michael Schudrich powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że pojednanie religii jest obowiązkiem moralnym i historycznym.

W ocenie publicysty Macieja Łętowskiego, laicyzacja Europy jest jednym z ważniejszych problemów, z którymi będzie musiał zmierzyć się Benedykt XVI.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz