Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Pride of Poland" i narodowy czempionat jednego dnia i w Janowie Podlaskim

69
Podziel się:

Aukcja "Pride of Poland" i czempionat koni arabskich w przyszłym roku odbędą się w Janowie Podlaskim w tym samym czasie - informuje resort rolnictwa. Wydarzenie odbędzie się w drugi weekend sierpnia.

Decyzją ministra rolnictwa wraca wspólna data aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu
Decyzją ministra rolnictwa wraca wspólna data aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu (MRiRW)

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, po wysłuchaniu członków Rady ds. hodowli koni, podjął decyzję o przywróceniu wspólnego terminu aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu. Oba te wydarzenia odbędą się w 2019 roku w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia.

Jak informuje resort, na święto konia arabskiego zostaną zaproszeni do Polski goście z całego świata.

– Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a także uhonorowanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim w 100. rocznicę rozpoczęcia w tej stadninie hodowli koni arabskich, a także 50-lecia organizacji tam aukcji koni – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

W tym roku, pierwszy raz w historii, pokaz koni arabskich i aukcja koni zostały rozdzielone. Pokazy połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się na Torze Służewieckim w Warszawie, a aukcja koni w Janowie Podlaskim.

Minister zadecydował również, że w celu wzmocnienia w Polsce hodowli koni półkrwi i koni zimnokrwistych Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podejmie starania w celu zakupu lub dzierżawy wysokiej klasy ogierów - reproduktorów z hodowli zagranicznych.

Zobacz także: Zobacz też: Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich: "Traci ten pride"

KOWR przygotuje także założenia światowej strategii marketingowej koni arabskich oraz przeprowadzi konkurs na scenariusz filmu promocyjnego ukazującego historię, tradycję i potencjał polskiej hodowli koni.

Podczas środowego posiedzenia Rady zostały też omówione założenia do strategii funkcjonowania spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowlą koni, propozycje działań toru wyścigów konnych na Służewcu i propozycje zmian w zakresie współpracy z Totalizatorem Sportowym. Przedstawione zostały także informacje Polskiego Związku Hodowców Koni o stanie hodowli koni różnych ras w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(69)
Franz
4 lata temu
Oba konkursy w cuglach wygra .... Rydzyk. Kto się załoźy?
fwu
4 lata temu
Co chcecie sprzedawać skoro konie wywozicie za duplikat ksero .......klacz była źrebna i ogier gdzie są.Kto kasę sobie do kieszeni wsadził.Zniszczyliście narodowe dobro.Banda niedouków.PiS to pokaz braku wiedzy,fałszerstwa,oszustwa,łamania prawa,konstytucji i chamstwa.
jolek
4 lata temu
Kolejna miernota niech założy hodowlę kotów arabskich.
jareczek
4 lata temu
Chamy, Zniszczyliście wszystko w iągu zaledwie trzech lat i teraz myślicie, że odczarujecie Waszą miernotę, olewactwo, butę. Nic z tego. Koniec. Mają nas gdzieś. Przez piep...PIS.
Nikol
4 lata temu
Za pózno na żale.Już rozpieprzyliście nasze stadniny
...
Następna strona