Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aukcja koni
14.11.2018 21:27

"Pride of Poland" i narodowy czempionat jednego dnia i w Janowie Podlaskim

Aukcja "Pride of Poland" i czempionat koni arabskich w przyszłym roku odbędą się w Janowie Podlaskim w tym samym czasie - informuje resort rolnictwa. Wydarzenie odbędzie się w drugi weekend sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MRiRW)
Decyzją ministra rolnictwa wraca wspólna data aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, po wysłuchaniu członków Rady ds. hodowli koni, podjął decyzję o przywróceniu wspólnego terminu aukcji koni arabskich i narodowego czempionatu. Oba te wydarzenia odbędą się w 2019 roku w Janowie Podlaskim w drugi weekend sierpnia.

Jak informuje resort, na święto konia arabskiego zostaną zaproszeni do Polski goście z całego świata.

– Jest to powrót do wieloletniej tradycji, a także uhonorowanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim w 100. rocznicę rozpoczęcia w tej stadninie hodowli koni arabskich, a także 50-lecia organizacji tam aukcji koni – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

W tym roku, pierwszy raz w historii, pokaz koni arabskich i aukcja koni zostały rozdzielone. Pokazy połączone z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się na Torze Służewieckim w Warszawie, a aukcja koni w Janowie Podlaskim.

Minister zadecydował również, że w celu wzmocnienia w Polsce hodowli koni półkrwi i koni zimnokrwistych Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podejmie starania w celu zakupu lub dzierżawy wysokiej klasy ogierów - reproduktorów z hodowli zagranicznych.

Zobacz też: Ekspertka gorzko o aukcji koni arabskich: "Traci ten pride"

KOWR przygotuje także założenia światowej strategii marketingowej koni arabskich oraz przeprowadzi konkurs na scenariusz filmu promocyjnego ukazującego historię, tradycję i potencjał polskiej hodowli koni.

Podczas środowego posiedzenia Rady zostały też omówione założenia do strategii funkcjonowania spółek Skarbu Państwa zajmujących się hodowlą koni, propozycje działań toru wyścigów konnych na Służewcu i propozycje zmian w zakresie współpracy z Totalizatorem Sportowym. Przedstawione zostały także informacje Polskiego Związku Hodowców Koni o stanie hodowli koni różnych ras w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

Zła zmianaNajpierw rozpierdzielają coś co bardzo dobrze funkcjonuje. Wstawiają swoich kolesi w miejsce fachowców. Gdy instytucja sięga dna, to nagle naprawiają. … Czytaj całość

15-11-2018

BlueCo się przekręciło, tego się już nie odkręci. I tyle w temacie tzw. dobrej zmiany w hodowli koni arabskich.

15-11-2018

stto co spir.... nie da się przez lata odbudować, może lepiej zrobić aukcje kotów

Rozwiń komentarze (69)