Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Próba korupcyjna. Łapówkę miał dostać wiceminister finansów

0
Podziel się:

Sprawą zajęła się już prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Próba korupcyjna. Łapówkę miał dostać wiceminister finansów
(hesa2 - Fotolia.com)
bEJUYElh

Do próby wręczenia łapówki wiceministrowi Andrzejowi Parafianowiczowi doszło podczas krynickiego Forum Ekonomicznego. Sprawą zajęła się już prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Kiedy Parafianowicz wychodził ze znajomymi z restauracji, podszedł do niego prezes zakładów chemicznych Alwernia i poprosił o rozmowę na osobności. Wtedy też chciał wręczyć wiceministrowi kopertę z 6 tysiącami złotych - donosi rmf24.pl.

Według portalu, Parafianowicz nie przyjął łapówki, tylko poinformował o całym zajściu CBA i ABW. Obecnie służby sprawdzają czy wiceminister nie padł ofiarą prowokacji. Za tym scenariuszem przemawiają zebrane dotąd materiały dowodowe.

bEJUYElj
Czytaj więcej w Money.pl
HP sprawdzane w związku z korupcją Centralne Biuro Antykorupcyjne razem z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości oraz Komisją...
Szef CBA przestrzega przed prowokacjami _ Nie ma możliwości, żeby ta metoda była wdrażana jako narzędzie testowania obywateli. _
Bezprawnie stosowali wykrywacze kłamstw Zdaniem kontrolerów największy niepokój budzi to, że po dobrze zorganizowanych szkoleniach podstawowych, dalszy cykl szkoleniowy jest właściwe przypadkowy.
bEJUYElK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)