Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
produkcja przemysłowa
13.02.2012 19:34

Produkcja przemysłowa rośnie. Styczeń bardzo dobry

Ekonomiści z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki przedstawiają swoje prognozy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

Tempo wzrostu produkcji przemysłowej w styczniu tego roku było zbliżone do 10 proc. w ujęciu rocznym w porównaniu do 7,7 proc. w grudniu 2011 roku. Tak oceniają ekonomiści z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

_ - Wzrost produkcji przemysłowej w styczniu był na poziomie zbliżonym do 10 proc. Jest to kontynuacja wcześniej notowanych trendów. Wydaje się, że zarówno układ kalendarza, jak i warunki pogodowe sprzyjały produkcji _ - oceniają dla analitycy resortu.

_ - Oczekujemy dwucyfrowego wzrostu w przetwórstwie przemysłowym, przy niższych dynamikach w górnictwie i dostawach ciepła _ - dodają.

Ekonomiści spodziewają się, że produkcja przemysłowa w styczniu, w ujęciu rocznym, wzrosła o 9,4 proc. po wzroście w grudniu o 7,7 proc. rok do roku. Natomiast miesiąc do miesiąca spadła o 4,7 proc. GUS dane o produkcji przemysłowej oraz jej cenach opublikuje w piątek 17 lutego o godzinie 14.00.

Czytaj więcej o produkcji przemysłowej
Przemysł nie zawiódł, gospodarka rośnie Po danych o wzroście produkcji, resort finansów podtrzymuje optymistyczne prognozy naszego PKB.
Eksperci optymistyczni: Produkcja w górę Wzrost produkcji wyniesie około 10 proc. - szacuje ministerstwo gospodarki.
Tagi: produkcja przemysłowa, ekonomiści, produkcja, wzrost, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz