Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa w Polsce. Wyprodukowano więcej od prognoz

0
Podziel się:

Główny Urząd Statystyczny podał dziś najnowsze dane.

Produkcja przemysłowa w Polsce. Wyprodukowano więcej od prognoz
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)

W kwietniu produkcja przemysłowa wzrosła o 5,4 procent w ujęciu rocznym. Wynik jest nieco lepszy o prognoz, które zakładały zwyżkę o 5 procent. Takie dane podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

Aktualizacja 14:50

Miesiąc wcześniej wzrost wyniósł dokładnie tyle samo (5,4 procent). Z kolei w stosunku do marca produkcja spadła o 2,3 procent. W marcu zmiana miesięczna wyniosła 9,4 procent.

O wiele mocniejszy wzrost zaliczyła produkcja budowlano-montażowa. W kwietniu wzrosła ona o 12,2 procent. Miesiąc wcześniej wzrost wyniósł 17,4 procent.

Produkcja przemysłowa w kwietniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym w 27 działach gospodarki na 34 klasyfikowane przez GUS. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,3 procent wyższym niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku i o 0,9 procent wyższym w porównaniu z marcem bieżącego roku.

Produkcja przemysłowa w kwietniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym w 27 działach gospodarki na 34 klasyfikowane przez GUS - poinformował w Główny Urząd Statystyczny.

_ - W stosunku do kwietnia ubiegłego roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 27 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 21,8 procent, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych - o 15,3 procent, mebli - o 14,9 procent, pozostałego sprzętu transportowego - o 10,8 proc., wyrobów z metali - o 9,8 procent, artykułów spożywczych - o 8,6 procent oraz metali - o 8,2 procent _ - napisano w komunikacie GUS.

_ - Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z kwietniem ub. roku wystąpił w 7 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 20,5 procent, w produkcji wyrobów farmaceutycznych - o 6,8 procent, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 5,6 procent, w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 4,7 procent _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)