Notowania

produkcja przemysłowa
14.12.2009 11:08

Produkcja przemysłowa w strefie euro wciąż w dołku

W październiku produkcja była niższa o 11,1 proc. niż przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bowie15/Dreamstime)

Produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w październiku o 0,6 proc. w stosunku do września oraz 11,1 proc. w stosunku do października 2008 roku - podał Eurostat.

Produkcja przemysłowa dla wszystkich krajów Unii Europejskiej spadła o 0,7 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca oraz 10,2 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Analitycy spodziewali się spadku produkcji miesiąc do miesiąca o 0,7 proc., a rok do roku spadku o 10,8 proc.

Dane o produkcji studzą nieco entuzjazm jaki pojawił się po informacjach o wzroście PKB w strefie euro. Według wstępnych obliczeń, PKB w strefie euro wzrósł w okresie od lipca do września o 0,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. Niemniej jednak, w porównaniu z rokiem poprzednim PKB spadł o 4,1 proc.

W całej UE PKB wzrósł w trzecim kwartale o 0,2 proc. Tu najlepszym wynikiem może się pochwalić Litwa - 6,0 proc., a najgorszym Estonia - minus 2,8 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Eurostat ogłasza koniec recesji w strefie euro ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eurostat;oglasza;koniec;recesji;w;strefie;euro,157,0,556957.html )
Więcej o kondycji gospodarki w strefie euro
*Eurostat: niewielki wzrost produkcji przemysłowej * O 0,3 proc. wzrosła w ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa w strefie euro we wrześniu 2009 r. - podał Eurostat.
*Rekordowe bezrobocie w strefie euro * Stopa bezrobocia w strefie euro wzrosła do 9,7 procent. To najwięcej od stycznia 1999 roku. Eurostat podał, że w 16 krajach, w których obowiązującą walutą jest euro, bez pracy pozostaje 15,3 mln osób.
*Banki nie pomagają strefie euro wyjść z recesji * We wrześniu wartość pożyczek udzielonych firmom była niższa niż przed rokiem.
Tagi: produkcja przemysłowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz