Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Produkcja rosyjskich Opli ruszy za pół roku

0
Podziel się

Rosyjskie konsorcjum, które kupiło Opla ma zlecić produkcję firmie samochodowej GAZ.

Produkcja rosyjskich Opli ruszy za pół roku
(PAP/EPA)
bEgTXFmd

Rosyjska firma samochodowa GAZ zadeklarowała, że będzie gotowa rozpocząć produkcję opli za 6-9 miesięcy.

GAZ jest partnerem konsorcjum utworzonego przez kanadyjskiego producenta podzespołów Magna i największego banku detalicznego Rosji, kontrolowanego przez skarb państwa, Sbierbanku, które nabyły 35 procent udziałów w niemieckim koncernie samochodowym.

_ - Jeśli konsorcjum podejmie decyzję o produkcji samochodów w Niżnym Nowogrodzie, zorganizowanie tam seryjnej produkcji jest technicznie możliwe za 6-9 miesięcy _ - podał GAZ.

bEgTXFmf

_ - Od GAZ-u nie są wymagane żadne inwestycje _ - podkreślił producent. Przypomniał, że firma nabyła nową linię montażową w 2008 roku, _ odpowiadającą normom międzynarodowym _, na której obecnie montowany jest model Wołgi Siber.

Raport Money.pl
*Gliwicki Opel nie boi się Rosjan * Załoga gliwickiej fabryki w nowym właścicielu widzi szansę, a nie zagrożenie. Czytaj w Money.pl

Linia ta, pozwalająca na montaż 180 tys. aut rocznie, może zostać dostosowana przy _ minimalnych inwestycjach _ do produkcji innych modeli - powiedział.

Sbierbank obejmie 35 proc. udziałów w Oplu, a Magnie przypadnie 20 proc. 35 proc. papierów zachowa General Motors, a 10 proc. dostaną pracownicy Opla.

bEgTXFml

Rosyjski minister finansów, Aleksiej Kudrin zapewnił ze swej strony, że państwo rosyjskie nie pomagało Sbierbankowi w zakupie akcji Opla ani w stabilizacji finansowej producenta.

Prezes Sbierbanku German Gref wyjaśnił w sobotę, że porozumienie stanowi okazję do rozruszania rosyjskiego przemysłu samochodowego za _ bezprecedensową _ cenę.

bEgTXFmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)