Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 11:43

Prof. Andrzej Rzepliński jest jedynym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich

Profesor Andrzej Rzepliński jest jedynym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego osobę pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Profesor Rzepliński drugi raz w ciągu kilku tygodni będzie ubiegał się o funkcję Rzecznika.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profesor Andrzej Rzepliński jest jedynym kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego osobę pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

Profesor Rzepliński drugi raz w ciągu kilku tygodni będzie ubiegał się o funkcję Rzecznika. W połowie czerwca posłowie nie zgodzili się, by objął ten urząd. Kolejne głosowanie zaplanowano na czwartek, ale prawdopodobnie i tym razem Rzepliński nie otrzyma wystarczającego poparcia. Za będą posłowie lewicy i Platforma Obywatelska, która jego kandydaturę zaproponowała. Przeciwna będzie na pewno cała prawica.

Profesor Andrzej Rzepliński jest prawnikiem i ekspertem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współtworzył ustawę o IPN, a obecnie jest jednym z doradców Leona Kieresa.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz