Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prof. Gliński zapowiada zmiany. Liczy na długie rządy

0
Podziel się:

- Jeśli nie przeprowadzimy zmian systemowych, pozostaniemy w tyle jako kraj peryferyjny - stwierdził profesor.

Prof. Gliński zapowiada zmiany. Liczy na długie rządy
(Karol Serewis/East News)

Kandydat PiS na premiera Piotr Gliński prowadzi rozmowy z różnymi grupami w parlamencie, które mają doprowadzić do znalezienia wspólnej płaszczyzny działania.

Profesor Gliński powiedział w radiowej Jedynce, że sytuacja w kraju wymaga zmiany, a obecny rząd pokazał, iż jest nieskuteczny. Jak podkreślił, historia pokazuje, że tak zwane _ rządy techniczne _ często długo sprawowały władzę.

Profesor Piotr Gliński chciałby, aby był to gabinet zrównoważony, jeśli chodzi o stronę ekonomiczną i socjalną. Priorytetami będą pobudzenie gospodarki, stworzenie miejsc pracy, usprawnienie instytucji publicznych oraz uleczenie sytuacji w polskiej edukacji i służbie zdrowia. Dziś odbędzie się organizowana przez PiS debata, poświęcona systemowi opieki zdrowotnej.

Zdaniem profesora Glińskiego, Polska stoi wobec wyzwań związanych z kryzysem i zmianami cywilizacyjnymi. Jeśli nie przeprowadzimy zmian systemowych, pozostaniemy w tyle jako kraj peryferyjny.

Zapytany o sprawę związków partnerskich i in vitro, gość radiowej Jedynki powiedział, że kwestie obyczajowe i ideologiczne nie są zadaniem rządu technicznego. Piotr Gliński osobiście uważa jednak, że podstawą funkcjonowania społeczeństwa jest rodzina, a w sprawie in vitro kompromisem mógłby być _ projekt jednego z ministrów obecnego rządu _.

Kandydat PiS na premiera odniósł sie tez do protestów ekologów wobec wydobywania złóż gazu łupkowego. Profesor Gliński mówił, że choć przez wiele lat działał na polu ochrony środowiska, jest przekonany, iż należy się tu kierować polską racją stanu i rozwijać projekt wydobycia gazu łupkowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Okrągły Stół wg PiS. Zaproszenia tylko dla... Pisma wysłał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Sa gotowi karać za in vitro. _ Nie zawsze działa _ Bolesław Piecha mówi, że należy uregulować polskie prawodawstwo w sprawie wielu kwestii bioetycznych, nie tylko in vitro.
Więzienie za in vitro? Tego chce PiS Metoda ta jest ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków. Dlatego partia proponuje nawet dwa lata pozbawienia wolności za jej stosowanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)