Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prognozy dla gospodarki: Wrócił optymizm

0
Podziel się:

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury w maju wzrósł o 2,8 punktu.

Prognozy dla gospodarki: Wrócił optymizm
(Nejron/Dreamstime)

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w maju wzrósł o 2,8 punktu. Miesiąc wcześniej spadł o 1,5 punktu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych BIEC.

_ - Załamanie wskaźnika okazało się krótkotrwałe, zaś obecna skala wzrostu wskazuje na kontynuację ożywienia w gospodarce. Gwarantem utrzymania się tych pozytywnych tendencji są napływające szerokim strumieniem zamówienia do przedsiębiorstw _ - napisano w komunikacie.

Z danych BIEC wynika, że przybywa zamówień od odbiorców krajowych jak i tych kierowanych na rynki zagraniczne, choć te ostatnie rosną nieco wolniej od zamówień realizowanych na rynek wewnętrzny. Eksportowi nie sprzyja jednak wysoka zmienność kursów walutowych._ _

_ - Wśród zamówień realizowanych na eksport najszybciej w ostatnich miesiącach rosną zamówienia w przedsiębiorstwach produkujących pojazdy i samochody. W zamówieniach krajowych dominują zamówienia związane z branżą budowlaną, co głównie związane jest z sezonowym wzrostem aktywności tej branży. Nie widać jak do tej pory zwiększonego napływu zamówień w firmach produkujących wyroby o charakterze inwestycyjnym _ - podaje BIEC.

gospodarka
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)