Notowania

wybory do europarlamentu
18.01.2014 17:17

Program wyborczy Polska Razem. Trwają ostatnie konsultacje

Kowal zaznaczył, że fragmenty programu są konsultowane z sympatykami ugrupowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

Polska Razem przedstawi swój program wyborczy do Parlamentu Europejskiego podczas specjalnej konferencji, która zaplanowana jest na 1 lutego - zapowiedział podczas wizyty w Radomiu szef Rady Krajowej Polski Razem Paweł Kowal.

Kowal zaznaczył, że fragmenty programu są konsultowane z sympatykami ugrupowania, zarejestrowanymi w portalu _ Godzina dla Polski _. Trwają także - jak dodał - konsultacje z ekspertami z różnych środowisk, także tych krytycznych wobec _ Polski Razem _.

_ Taki, w społeczny sposób stworzony program, może jeszcze nie będzie w stu procentach kompletny, ale przedstawimy kilkadziesiąt solidnych tez: za czym będziemy, co zrobimy, co zainicjujemy w przyszłej kadencji PE _ - powiedział Kowal.

W konferencji ma wziąć udział kilkaset osób: działaczy ugrupowania i gości. Na program spotkania złożą się przynajmniej trzy panele eksperckie poświęcone najważniejszym elementom programu wyborczego ugrupowania.

W sobotę w Radomiu Kowal mówił też o tworzeniu list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. _ Nie jest tajemnicą, że Marek Migalski, ja, być może też Jarosław Gowin, będziemy kandydowali do PE _ - powiedział szef Rady Krajowej Polski Razem. _ Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, kto będzie na pierwszych miejscach. Musimy jeszcze dopracować pewne szczegóły _ - dodał.

Poseł PE podkreślił, że Polska Razem zdecydowała o tworzeniu własnego programu i własnych list wyborczych do parlamentu. Pytany o plany PSL-u, mające dotyczyć zaoferowania _ jedynek _ na listach do PE - jemu i Gowinowi - powiedział, że _ może odwzajemnić życzliwość _. _ Jak trzeba będzie, będziemy się zgadzali programowo, to udostępnimy miejsca na naszych listach także politykom Polskiego Stronnictwa Ludowego _ - zażartował Kowal.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory do europarlamentu, polska razem, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz