Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Projekt budżetu z opóźnieniem? Przez zmiany w rządzie

0
Podziel się:

To kiedy rząd ostatecznie przyjmie projekt przyszłorocznego budżetu, zależy od terminu zaprzysiężenia nowego gabinetu.

Projekt budżetu z opóźnieniem? Przez zmiany w rządzie
(Ministerstwo Finansów)

Z powodu zmiany gabinetu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w minister finansów Mateusz Szczurek.

Szczurek, pytany przez dziennikarzy, kiedy rząd ostatecznie przyjmie projekt przyszłorocznego budżetu odpowiedział, że zależy to od terminu zaprzysiężenia nowego rządu.

_ - Proces formowania nowego rządu jest w nieszczęśliwym momencie, jeśli chodzi o kalendarz budżetowy. Dlatego dochowanie terminu przekazania ustawy przez Radę Ministrów parlamentowi na koniec września będzie bardzo trudne. Trzeba liczyć się z możliwością opóźnienia, w zależności od tego, jak szybko rząd będzie zaprzysiężony i zacznie pracę pełną parą _ - mówił Szczurek po zakończeniu poniedziałkowego posiedzenia Komisji Trójstronnej.

Dodał, że zgodnie z ustawą, w nadzwyczajnych okolicznościach jest możliwe późniejsze przesłanie projektu budżetu do parlamentu. _ - Oczywiście chcielibyśmy jak najwcześniej to zrobić, ale ryzyko takiego opóźnienia jest _ - ocenił.

Prezydent Bronisław Komorowski desygnował Ewę Kopacz na szefa rządu. Nowy gabinet ma zostać powołany 22 września. Komorowski przyjął dymisję rządu Donalda Tuska 11 września. Zgodnie z konstytucją od tego momentu są dwa tygodnie na powołanie nowego gabinetu; po powołaniu nowy prezes Rady Ministrów ma 14 dni na wygłoszenie expose i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Niższa inflacja - źle dla budżetu państwa" _ Znacznie niższa w tym roku jak i w przyszłym będzie inflacja. To z jednej strony dobra wiadomość dla budżetów domowych, ale z drugiej strony zła dla budżetu, bo im niższa inflacja, tym niższe dochody podatkowe _.
Budżet MAC przekroczy 1,5 miliarda złotych Na zadania związane z administracją publiczną w 2015 roku zaplanowano wydatki w wysokości 82 mln złotych.
Surowa ocena budżetu. "Jest nierealny" Ich zdaniem, rząd nie uwzględnił sytuacji gospodarczej w Europie oraz kryzysu na wschodzie Ukrainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)