Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie "Michnik kontra Rywin"

0
Podziel się:

Prokuratura apelacyjna w Warszawie prowadzi postępowanie wyjaśniające, które ma wykazać, czy zostało popełnione przestępstwo płatnej protekcji w związku z pracami nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Poinformował o tym szef prokuratury Zygmunt Kapusta.

Prokurator dodał, że na razie są prowadzone czynności wstępne, które - jak powiedział prokurator - powinny zakończyć się w możliwie krótkim czasie. Dopiero wtedy może zapaść decyzja o formalnym wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

Według ubiegłotygodniowej publikacji w "Gazecie Wyborczej" Lew Rywin, przewodniczący rady nadzorczej Canal+ i właściciel firmy producenckiej Heritage Films złożył Agorze, wydawcy gazety, propozycję zapłacenia 17,5 miliona dolarów łapówki. W zamian obiecał jakoby załatwienie korzystnych dla spółki zmian w rządowym projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany miały umożliwić Agorze kupno telewizjii "Polsat", a pieniądze z łapówki miały być - według starającego się o tę łapówkę - przekazane na użytek SLD.

Śledztwo w sprawie ewentulaności popełnienia przestępstwa płatnej protekcji nakazał wszcząć minister sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)