Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porty w polsce
31.03.2012 17:43

Prom w Świnoujściu uderzył w nabrzeże

Żaden z kilkudziesięciu pasażerów nie odniósł obrażeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MJTR (´・ω・)/CC/Flickr)

W Świnoujściu jeden z promów z powodu awarii silnika uderzył w nabrzeże. Żaden z kilkudziesięciu pasażerów nie odniósł obrażeń - powiedział rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. Ruch promów odbywa się już normalnie._ _

_ - Zepsuła się przekładnia sterująca napędem silnika głównego w promie Karsibór I. Jednostka podchodząc do nabrzeża nie mogła wyhamować i uderzyła w nie. Następnie odbiła się od nabrzeża i cofnęła _ - powiedział Karelus. Dodał, że następnie prom rzucił kotwicę i stał na torze podejściowym do przeprawy.

_ - Drugi prom pływający na tej samej przeprawie nie mógł kursować, ponieważ jednostka zablokowała podejście do nabrzeża _ - mówił.

Na miejsce przybyła specjalistyczna jednostka, która _ zholowała prom do nabrzeża i umożliwiła bezpieczne opuszczenie pasażerom jednostki _ - dodał Karelus. Jednostka stoi przy nabrzeżu na wyspie Wolin. Mechanicy usuwają awarię silnika. Prawdopodobnie jutro zaczną się natomiast prace naprawcze przy nabrzeżu.

Przeprawa w Karsiborzu nieczynna była przez około trzy godziny. Ruch był kierowany na drugą przeprawę, miejską, która zlokalizowana jest w centrum miasta i przewozi samochody osobowe i ludzi. Na przeprawie miejskiej tworzyły się kolejki oczekujących na transport.

Świnoujście nie ma stałego połączenia drogowego z resztą kraju. Do miasta leżącego na wyspach Wolin, Uznam i Karsibór można dostać się od strony lądu wyłącznie promem, który pływa po rzece Świnie. Przeprawa w Karsiborzu to jedna z dwóch świnoujskich przepraw promowych; obsługuje głównie samochody ciężarowe, ale również osobowe i pasażerów niezmotoryzowanych.

Na wyspie Uznam, gdzie mieszka 80 proc. mieszkańców miasta, znajduje się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. Wolin - największa polska wyspa - jest oddzielona od stałego lądu cieśniną Dziwną. To na tej wyspie znajdują się największe zakłady związane z gospodarką morską oraz węzły komunikacyjne: terminal promowy, dworzec PKP i PKS. Tutaj dochodzi droga międzynarodowa E-65.

Czytaj więcej o porcie w Świnoujściu w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: porty w polsce, świnoujście, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz