Notowania

sejm
09-11-2018 (09:16)

Protest policjantów, podatki, szczepienia. Pracowity dzień w Sejmie

Głosowania nad projektem ustawy likwidującej obowiązek szczepień oraz rządową reformą podatków. To plan na dziś w Sejmie. Oprócz tego na tapecie dowody osobiste, rolnictwo oraz Prawo energetyczne. Na deser natomiast informacja szefa MSWiA na temat protestu funkcjonariuszy służb mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Molecki)

Ostatni dzień posiedzenia Sejmu to tradycyjnie już blok głosowań. W nim posłowie zadecydują m. in. o losie obywatelskiej ustawy likwidującej obowiązek szczepień ochronnych. W czwartek za jego odrzuceniem w zdecydowanej większości opowiedziała się sejmowa komisja zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Oprócz tego pod głosowanie poddana zostanie rządowa reforma podatkowa, a konkretnie zmiany mające wprowadzić uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym. Mowa tu m. in. o stworzeniu statusu "małego podatnika" w PIT i CIT dla firm o sprzedaży niższej niż 2 mln euro (dziś jest to 1,2 mln euro). Kosztem uzyskania przychodu może być też praca małżonka, a podatnik będzie mógł jednorazowo odliczyć stratę do wysokości 5 mln zł.

Ponadto w agendzie głosowań są jeszcze ustawy o ułatwieniu sprzedaży żywności przez rolników do restauracji i sklepów, zmiany w dowodach osobistych (tzw. e-dowodów) oraz nowelizacja Prawa energetycznego.

Najciekawszym punktem piątkowych obrad może być jednak informacja szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Na wniosek posłów PO ma on wytłumaczyć się z protestu funkcjonariuszy Policji oraz innych służb. Szczególnie w kontekście zbliżających się obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz