Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protest górników kosztował 65 tys. zł

0
Podziel się:

Chodzi o zniszczenia elewacji siedziby Holdingu po ubiegłotygodniowych protestach.

Protest górników kosztował 65 tys. zł
(PAP/Andrzej Grygiel)

Naprawa zniszczeń elewacji katowickiej siedziby KHW będzie kosztować około 65 tysięcy złotych. Holding obwinia protestujących w zeszłym tygodniu górników. Złożył już doniesienie w tej sprawie do prokuratury oraz planuje także pozew cywilny.

Doniesienia do prokuratury jest związane z próbą wtargnięcia uczestników demonstracji do budynku oraz zniszczeniami jego fasady. Według zarządu firmy, doszło do przestępstw przeciwko porządkowi publicznemu.

- _ Zarząd wniósł też o ustalenie konkretnych osób, które dopuściły się zniszczeń, a następnie o wszczęcie w stosunku do nich stosownego postępowania przygotowawczego, celem ustalenia przesłanek ewentualnego popełnienia przestępstwa _ - poinformował rzecznik KHW, Wojciech Jaros.

fot: PAP/Andrzej Grygiel _ _fot: PAP/Andrzej Grygiel _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/katowice;protest;kilku;tysiecy;gornikow,galeria,5122,0.html)Ponadto holding zamierza wystąpić z roszczeniami cywilnymi przeciwko organizatorom manifestacji o naprawę szkód, których wartość oszacowano na około 65 tys. zł. Przedstawiciele związkowców uważają te szacunki za znacznie zawyżone.

- _ Byłem na miejscu i widziałem wszystkie zniszczenia. Twierdzenie, że tych kilka szyb warte jest 65 tys. zł to kpina, bzdura i kłamstwo. Zamiast przedstawiać takie absurdalne wyliczenia, zarząd KHW powinien zastanowić się, dlaczego w ogóle do takich incydentów doszło i posypać głowę popiołem _ - powiedział szef związku Sierpień 80, Bogusław Ziętek.

Jednocześnie zaznaczył, że jako jeden z organizatorów manifestacji nie uchyla się od ewentualnej odpowiedzialności prawnej. Uważa jednak, że zamiast występować z roszczeniami, zarząd KHW powinien skupić się na rozwiązaniu problemów, które podnosili demonstrujący górnicy.

- _ Zarząd powinien raczej podziękować organizatorom manifestacji, że zrobili wszystko, aby nie doszło do poważniejszych incydentów. Bo wzburzenie górników było adekwatne do dramatycznej sytuacji holdingu i postawy jego zarządu _ - powiedział szef Sierpnia 80.

W zeszły piątek przeciwko polityce rządu wobec górnictwa protestowało około 5 tysięcy górników ze wszystkich związków zawodowych. Spokojnie przeszli spod Spodka przed gmach urzędu wojewódzkiego. Po wiecu przed urzędem część protestujących poszła dalej, pod siedzibę KHW. Tam spalono kukłę symbolizującą jednego z górniczych menedżerów. Choć organizatorzy apelowali o dyscyplinę, budynek obrzucono kamieniami, śrubami, butelkami, jajkami i kijami. Wybito kilkanaście szyb, uszkodzono drzwi, zniszczono elewację i szyld.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t132152.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;chca;czternastek;protestuja,47,0,773935.html) Górnicy chcą "czternastek". Protestują 200 górników z Katowickiego Holdingu Węglowego przyszło pod siedzibę firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t74821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/metan;zapalil;sie;w;kopalni;gornicy;zgasili,45,0,793133.html) Metan zapalił się w kopalni. Górnicy zgasili Wypadek zdarzył się w kopalni Staszic należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego. Nikt nie ucierpiał.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/t104147.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowi;pracownicy;w;spolkach;weglowych,205,0,749005.html) Nowi pracownicy w spółkach węglowych Mimo zapowiadanych przyjęć w 2011 r. zatrudnienie w branży znowu zmaleje.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)