Notowania

polskie drogi
02.06.2013 16:50

Protest na "Zakopiance". Powstał ogromny korek

Mieszkańcy od trzech lat bezskutecznie walczą obezpieczne przejścia dla pieszych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*_ Zakopianka zabijaka _, _ Gdzie są przejścia? _ i _ Zakopianko pozwól żyć _... Z takimi hasłami ponad setka mieszkańców podkrakowskiej gminy Mogilany blokowała trasę w miejscowości Gaj. *

Mieszkańcy od trzech lat bezskutecznie walczą obezpieczne przejścia dla pieszych.

_ - Jeśli powstają autostrady i drogi szybkiego ruchu, to powstają też przejazdy i przejścia bezkolizyjne - _ powiedział uczestnik demonstracji.

Mieszkańcy Mogilan przez pół godziny nie przepuszczalisamochodów jadących zarówno do, jak i z Krakowa. Spowodowali kilkunastokilometrowe korki. Kierowcy nie kryli zniecierpliwienia.

_ - Naprawdę nie wiedziałem, że protest będzie. Mieszkańcy żądają przejścia, my żądamy przejazdu - _ stwierdził kierowca.

Mogilan zwracają uwagę, że na tym odcinku trasy co pięć dni dochodzi do stłuczek, a raz w miesiącu w wypadku ktoś zostaje ranny. Ich zdaniem, bezpieczeństwo może poprawić wiadukt, kładka i jedno przejście podziemnedla pieszych.

Czytaj więcej w Money.pl
Trudne warunki na drogach. Gdzie najgorzej? Samochody ciężarowe nie są wpuszczane na trasę za Lubniem w kierunku Rabki - informuje Rafał Gołdyn z małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wybudowali 215 km dróg. To rekord Do 2012 r. na terenie woj. łódzkiego funkcjonowały tylko dwa fragmenty autostrad.
Tagi: polskie drogi, zakopianka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz