Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protest pielęgniarek jutro pod Kancelarią Premiera

0
Podziel się:

Jest atmosfera dialogu, ale czy to nie jest dialog pozorowany, to się okaże po efektach.

Protest pielęgniarek jutro pod Kancelarią Premiera
(Mariusz Gaczynski/East News)

Pielęgniarki nie odwołują jutrzejszej manifestacji. Po rozmowach z premierem, ministrami zdrowia i pracy szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska powiedziała, że jest atmosfera dialogu, ale czy to nie jest dialog pozorowany, to się okaże po efektach.

Podczas spotkania podsumowano wydarzenia z ostatnich miesięcy. Jak podkreśliła Iwona Borchulska związek podtrzymał decyzję o jutrzejszym proteście.

- _ Wymieniliśmy poglądy, informuję Państwa, że manifestacja jest, postulaty będą jutro złożone w Kancelarii Premiera o 15. Mamy zapewnienie, że zostaną przyjęte. Był dialog, ale czy nie był pozorowany to się okaże po efektach _ - podkreśliła Borchulska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI IWONY BORCHULSKIEJ:

Wiceprzewodniczący OZZPiP Zdzisław Bujas poinformował, że przed Kancelarią Premiera po 5 latach od białego miasteczka znów powstanie miasteczko - tym razem międzynarodowe.

- _ To międzynarodowe miasteczko, mamy delegacje z kilku państw europejskich. To działanie ma na celu ochronę publicznej służby zdrowia. Ochrona zdrowia to nie fabryka i cały czas to powtarzamy. To miejsce, gdzie chory człowiek ma prawo się udać i uzyskać najlepsze świadczenie medyczne, które mu się należy zgodnie z konstytucją _ - podkreśla działacz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZDZISŁAWA BUJASA:

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapewnił, że regularnie prowadzone są rozmowy z pielęgniarkami. Dodał, że premier dziś spotkał się ze związkowcami, bo jutro udaje się w podróż zagraniczną.

- _ Nie ma z naszej strony lekceważenia pielęgniarek. te rozmowy są prowadzone, często, ale nie wszystkie problemy jesteśmy w stanie rozwiązać. Ale są pielęgniarki i one też do nas przyjeżdżają, które pracują na kontraktach i one tych kontraktów chcą _ - tłumaczy minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA NEUMANNA:

Jak zapowiadają pielęgniarki w jutrzejszej manifestacji w Warszawie weźmie udział około 4 tysięcy osób. Protestujący chcą złożyć petycję do premiera w sprawie obrony publicznej służby zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Białe miasteczko pod kancelarią premiera Także w innych europejskich stolicach mają odbyć się pikiety solidarności z europejskim ruchem oporu wobec niszczenia publicznego wymiaru ochrony zdrowia.
_ Obowiązkiem lekarza jest receptę wypisać _ Naczelna Rada Lekarska wezwała medyków, by od dzisiaj w ramach protestu przeciwko wzorom umów z NFZ wypisywali tylko pełnopłatne recepty.
Lekarze zaczynają dziś protest. NFZ się ugnie? Fundusz chce chronić zasad wystawiania recept. Lekarze wolą chronić siebie i pacjentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)