Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Protest pielęgniarek jutro pod Kancelarią Premiera [DŹWIĘK]

Protest pielęgniarek jutro pod Kancelarią Premiera

Fot. Mariusz Gaczynski/East News

Pielęgniarki nie odwołują jutrzejszej manifestacji. Po rozmowach z premierem, ministrami zdrowia i pracy szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska powiedziała, że jest atmosfera dialogu, ale czy to nie jest dialog pozorowany, to się okaże po efektach.

Podczas spotkania podsumowano wydarzenia z ostatnich miesięcy. Jak podkreśliła Iwona Borchulska związek podtrzymał decyzję o jutrzejszym proteście.

- Wymieniliśmy poglądy, informuję Państwa, że manifestacja jest, postulaty będą jutro złożone w Kancelarii Premiera o 15. Mamy zapewnienie, że zostaną przyjęte. Był dialog, ale czy nie był pozorowany to się okaże po efektach - podkreśliła Borchulska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI IWONY BORCHULSKIEJ:

Wiceprzewodniczący OZZPiP Zdzisław Bujas poinformował, że przed Kancelarią Premiera po 5 latach od białego miasteczka znów powstanie miasteczko - tym razem międzynarodowe.

- To międzynarodowe miasteczko, mamy delegacje z kilku państw europejskich. To działanie ma na celu ochronę publicznej służby zdrowia. Ochrona zdrowia to nie fabryka i cały czas to powtarzamy. To miejsce, gdzie chory człowiek ma prawo się udać i uzyskać najlepsze świadczenie medyczne, które mu się należy zgodnie z konstytucją - podkreśla działacz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZDZISŁAWA BUJASA:

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann zapewnił, że regularnie prowadzone są rozmowy z pielęgniarkami. Dodał, że premier dziś spotkał się ze związkowcami, bo jutro udaje się w podróż zagraniczną.

- Nie ma z naszej strony lekceważenia pielęgniarek. te rozmowy są prowadzone, często, ale nie wszystkie problemy jesteśmy w stanie rozwiązać. Ale są pielęgniarki i one też do nas przyjeżdżają, które pracują na kontraktach i one tych kontraktów chcą - tłumaczy minister.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SŁAWOMIRA NEUMANNA:

Jak zapowiadają pielęgniarki w jutrzejszej manifestacji w Warszawie weźmie udział około 4 tysięcy osób. Protestujący chcą złożyć petycję do premiera w sprawie obrony publicznej służby zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
Białe miasteczko pod kancelarią premiera
Także w innych europejskich stolicach mają odbyć się pikiety solidarności z europejskim ruchem oporu wobec niszczenia publicznego wymiaru ochrony zdrowia.
Obowiązkiem lekarza jest receptę wypisać
Naczelna Rada Lekarska wezwała medyków, by od dzisiaj w ramach protestu przeciwko wzorom umów z NFZ wypisywali tylko pełnopłatne recepty.
Lekarze zaczynają dziś protest. NFZ się ugnie?
Fundusz chce chronić zasad wystawiania recept. Lekarze wolą chronić siebie i pacjentów.
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
COgiTO_2012
62.87.147.* 2012-10-05 19:49
to wam musi wystarczyć (skoro żeście się kiedyś skumały z kopacz)!
Aż was, działaczy związkowych pogonią prawdziwe pielęgniarki!
glin
89.67.145.* 2012-10-05 14:06
Pomimo młodego wieku trzy razy leżałam w szpitalu. I gdy patrzę na te niby tak zapracowane pielęgniarki, które tak chętnie podkreślają jak to są oddane pracy i mało zarabiają to tylko się śmieję, bo według mnie to należałoby im zabrać. To jedna z najbardziej nieprzyjemnych grup zawodowych, wykonująca swoją pracę z przymusu a nie z powołania, a najchętniej to nie robiłyby nic przy pacjencie.
heniek14
95.89.51.* 2012-10-05 00:05
Przyjdzie pani marszałek,jak za czasów gdy rządziło PiS,i razem będą biadolić na rząd.Oczywiście PiS-u.Mądry Polak PO szkodzie.
Zobacz więcej komentarzy (10)