Notowania

ukraina
31.05.2012 10:07

Protesty na Euro 2012. W Kijowie opozycja rozbija namioty

Opozycjoniści zamierzają opowiadać kibicom, którzy przyjadą na mistrzostwa o represjach politycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tgraham/CC/Flickr)

*W Kijowie do Euro 2012 przygotowuje się także miasteczko namiotowe opozycji. Dyżurujący tam mieszkańcy stolicy chcą opowiadać obcokrajowcom o represjach politycznych. *

Miasteczko namiotowe zwolenników Julii Tymoszenko położone jest nie dalej, jak 50 metrów od kijowskiej strefy kibica, przed budynkiem sądu w którym odbył się proces byłej premier.
Można tam otrzymać partyjne gazetki, gadżety, a także obejrzeć wystawę karykatur i rzeźb poświęconych rządom Wiktora Janukowycza.

Dyżurujący w miasteczku namiotowym powiedzieli Polskiemu Radiu, że obcokrajowcom, którzy przyjadą na Euro 2012 z chęcią opowiedzą o problemach z prawami człowieka na Ukrainie.

- _ Mamy dobre miejsce, tuż koło strefy kibica. Na pewno będą się interesować, co to za namioty. Będą też pracować tłumacze. Będzie piłka - głowa Janukowycza, którą będzie trzeba strzelić _ gdzie trzeba _. Zatem przychodźcie, będzie ciekawie _ - mówią.

Organizatorzy miasteczka zapowiadają, że przygotują materiały informacyjne po angielsku. Będą także rozdawać koszulki i inne drobne prezenty z symboliką Bloku Julii Tymoszenko. Już teraz część transparentów została przetłumaczona na angielski, dlatego od strony ulicy Chreszczatyk możemy przeczytać takie hasła, jak: _ Julia forever _, czy _ Ukraine - to UE, Yanukovych to prison _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna porada dla kibiców jadących na Ukrainę Ukraińscy bankowcy ostrzegają przed oszustwami, do których może dojść w czasie Euro 2012. Chodzi przede wszystkim o te związane z płatnościami kartą.
Spotkanie z ukraińską milicją? Masz prawo... Jeżeli nie mamy przy sobie dokumentów ze zdjęciem, ukraińska milicja może zatrzymać nas na czas od 3 godzin do 3 dni.
W ten sposób na Euro ułatwią życie kierowcom Zarówno kontrole graniczne, jak i celne będą prowadzone w jednym miejscu po stronie polskiej - tzw. one stop.
Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz