Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Rawa Ruska dziękuje Polakom za wsparcie

0
Podziel się:

Przy trasie z miasteczka do przejścia granicznego w Hrebennem ustawiono billboard z napisem: Dziękujemy. Ten jest naszym bratem, który nie pozostawia nas w walce o przyszłość!!!

Protesty na Ukrainie. Rawa Ruska dziękuje Polakom za wsparcie
(PAP/EPA)

Mieszkańcy ukraińskiego miasteczka Rawa Ruska, położonego tuż przy granicy z Polską, podziękowali Polakom za wsparcie udzielane Ukraińcom podczas trwających w ich kraju od listopada ubiegłego roku protestów antyrządowych.

Przy trasie z miasteczka do przejścia granicznego w Hrebennem ustawiono billboard z napisem: _ Dziękujemy _. _ Ten jest naszym bratem, który nie pozostawia nas w walce o przyszłość!!! _ - czytamy na tablicy, na której widnieją też dwie złączone w uścisku dłonie. Jedna jest w kolorach polskiej flagi, zaś druga - w barwach flagi ukraińskiej.

Billboard pojawił się z inicjatywy rady miejskiej Rawy Ruskiej - podała dziś gazeta internetowa _ Ukrainska Prawda _.

_ W ciągu ostatnich trzech miesięcy Ukraińcy niejednokrotnie widzieli i odczuwali wsparcie ze strony Polaków. () Dlatego też my, mieszkańcy Rawy Ruskiej, w imieniu większości Ukraińców zdecydowaliśmy się wyrazić w ten sposób skromne podziękowania naszym sąsiadom _ - powiedziała cytowana przez gazetę przewodnicząca rady miejskiej Rawy Ruskiej Iryna Wereszczuk.

Wyjaśniła, że gest ten jest odpowiedzią jej miasta na flagi ukraińskie, które zdobiły ulice polskich miast, podświetlenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie kolorami ukraińskiej flagi, oraz na klip z piosenką solidarności z Ukrainą, emitowany w polskich mediach.

Protesty na Ukrainie to wynik rezygnacji władz tego kraju z podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Ich centrum jest miasteczko namiotowe na Majdanie Niepodległości w Kijowie, którego mieszkańcy domagają się m.in. ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)