Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protesty w rosji
16.03.2014 08:38

Protesty w Rosji. Mieszkańcy podzieleni w sprawie Krymu

W Moskwie dochodzi do coraz większych demonstracji. Nie wszyscy chcą dołączenia Krymu do Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Rosjanie są podzieleni w sprawie statusu Krymu. Świadczą o tym przede wszystkim demonstracje organizowane przez przeciwników i zwolenników przyłączenia półwyspu do Rosji. Najliczniejsze z nich odbywały się w przeddzień trwającego właśnie referendum.

Tych, którzy wyszli na ulice Moskwy, aby poprzeć politykę Władimira Putina, w tym przyłączenie Krymu do Rosji było więcej. Jednak jak zwracają uwagę eksperci - nie były to spontaniczne demonstracje, ale zorganizowane przez władze marsze, w których udział brali głównie aktywiści prokremlowskich ugrupowań. Twierdzili oni, że Krym to część Rosji.

Wśród proputinowskich aktywistów znaleźli się tacy, którzy opowiedzieli się za suwerennością półwyspu. Spontaniczne marsze, początkowo niezbyt liczne i rozpędzane przez policję organizowali przeciwnicy operacji wojskowych i przyłączenia Krymu do Rosji. Wczoraj na ulice Moskwy wyszło ich aż 20 tysięcy. Wspólnie przeprosili Ukraińców za działania Kremla i opowiedzieli się za terytorialną integralnością Krymu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: protesty w rosji, moskwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz