Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prowadzenie firmy w Polsce. Raport NBP: Sytuacja przedsiębiorstw poprawia się

0
Podziel się:

Swoją sytuację za bardzo dobrą lub dobrą uznało ponad 75 proc. firm w porównaniu do 73 proc. w poprzednim kwartale.

Prowadzenie firmy w Polsce. Raport NBP: Sytuacja przedsiębiorstw poprawia się
(Jakub Orzechowski/Reporter)

Sytuacja ekonomiczna w sektorze przedsiębiorstw stopniowo się poprawia. Prognozy na III kwartał są nieco bardziej optymistyczne niż na II kwartał, natomiast prognozy średniookresowe się pogorszyły - wynika z opublikowanego raportu NBP.

Wskaźnik bieżących ocen wzrósł o 4,7 pkt proc. kdk i o 8,3 pkt proc. rdr i przekroczył poziom swojej długookresowej średniej.

_ Swoją sytuację za bardzo dobrą lub dobrą uznało ponad 75 proc. firm wobec 73 proc. w poprzednim kwartale _ - napisano w raporcie. Dodano, że przedsiębiorstwa oczekują przyspieszenia skali poprawy w III kw. br.

Autorzy badania wskazali na pogorszenie prognoz średniookresowych. _ Te pozytywne informacje nieco psuje pogorszenie struktury odpowiedzi przy średniookresowych prognozach sytuacji. Co prawda, przybyło firm w dobrej kondycji, które nie oczekują jej pogorszenia, ale jednocześnie w przedsiębiorstwach, gdzie kondycja dotąd się nie poprawiła zwiększył się odsetek respondentów, którzy nie spodziewają się poprawy w najbliższym czasie _ - napisano w raporcie.

Jak czytamy w raporcie, obserwowana zmiana może mieć charakter sezonowy. _ Zaobserwowano bowiem, że respondenci, którym mimo założeń nie uda się poprawić sytuacji na początku roku, przesuwają perspektywę potencjalnej zmiany na lepsze na rok kolejny. Obecnie taką negatywną weryfikację prognoz najsilniej odczuły firmy budowlane _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)