Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prywatne firmy pomogą urzędom pracy

0
Podziel się:

Rząd proponuje współpracę prywatnym firmom pośredniczącym w szukaniu pracy.

Prywatne firmy pomogą urzędom pracy
(Adam Guz/Reporter)

Pomoc bezrobotnym musi być bardziej skuteczna niż do tej pory - mówi rząd i proponuje współpracę urzędów pracy z prywatnymi agencjami zatrudnienia.

Szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ma przedstawić w najbliższych dniach rozwiązania w tej sprawie.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia Jarosław Adamkiewicz jest przekonany, że wspólne działanie firm prywatnych i państwowych będzie bardzo korzystne dla poszukujących pracy. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zaznaczył, że obecnie urzędy pracy skupiają się głównie na pomocy bezrobotnym, a nie na pośrednictwie pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. _ - 95 procent budżetu to wydatki na socjał, czyli przemiał pieniędzy wypłacanych bezrobotnym, a nie wydatki na skuteczne szukanie pracy - _ tłumaczył.

Prezes Adamkiewicz powołuje się na przykład Niemiec, gdzie urzędy pracy już od wielu lat współpracują z prywatnymi firmami. _ - Tam organizuje się nawet przetargi o obsługę danego landu, w których startują urzędy pracy i agencje. My jesteśmy wciąż za Dżibuti - _ powiedział.

Jarosław Adamkiewicz zwraca też uwagę, że wynagrodzenie osób zatrudnionych w prywatnych agencjach zatrudnienia jest ściśle związane z ich skutecznością. W polskich urzędach pracy póki co tak nie jest i to jest jedna z przyczyn bezradności urzędów - uważa rozmówca IAR.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawdziwe załamanie. 15 tysięcy ludzi na bruk W ocenie specjalistów najbardziej zagrożone branże to handel, transport i gospodarka magazynowa oraz przetwórstwo.
Duże zmiany w kodeksie pracy. Dla kogo lepiej? Zaproponowane zmiany przenoszą na stałe najbardziej pozytywne elementy ustawy antykryzysowej - twierdzi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
Eksperci krytykują te ułatwienia podatkowe Eksperci podatkowi są oburzeni zmianami w podatku dochodowym, wynikającymi z tzw. ustawy deregulacyjnej, które wejdą w życie 1 stycznia 2013 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)