Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja Enei, czekają na Francuzów

0
Podziel się:

Resort skarbu chce sfinalizować sprawę do końca marca. Z Electricit de France konkuruje Kulczyk Holding.

Prywatyzacja Enei, czekają na Francuzów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Skarbu Państwa w najbliższym czasie oczekuje złożenia przez Electricit, de France ostatecznej oferty na Eneę - poinformował w Sejmie Jan Bury, wiceminister skarbu.

_ - Obecnie mamy okres wyłączności dla grupy EDF. Czekamy na ostateczną ofertę, którą zapewne w najbliższym czasie złoży EDF _ - powiedział podczas wystąpienia w Sejmie Bury.

Wiceminister podtrzymał, że do końca marca MSP chce podjąć decyzję w sprawie prywatyzacji Enei.

_ - Na razie negocjujemy z jednym podmiotem (EDF), zobaczymy jak będzie. Zależy nam, aby ten proces był do końca miesiąca zamknięty _ - powiedział.

Wcześniej Bury informował, że resort nie wyklucza różnych scenariuszy przy prywatyzacji Enei, w tym możliwości powrotu do rozmów z innymi inwestorami, jeśli oferta EDF nie będzie satysfakcjonująca.

W drugiej połowie października MSP wybrało dwóch inwestorów do negocjacji równoległych ws. sprzedaży 51 proc. akcji Enei. Resort prowadził negocjacje z Kulczyk Holding i GDF Suez. Wcześniej oferty złożyły także EDF i czeski EPH.

Do 3 listopada wyłączność na negocjacje ws. kupna akcji poznańskiej spółki miał Kulczyk Holding. Resort skarbu zapowiadał, że jeśli oferta nie będzie zadowalająca, może wrócić do rozmów z pozostałymi zainteresowanymi.

W połowie listopada resort skarbu poinformował, że podjął decyzję o ponownym rozpoczęciu równoległych negocjacji z dopuszczonymi do nich podmiotami w sprawie kupna 51 proc. Enei. Nie ujawnił nazw firm.

MSP w połowie grudnia dopuściło do wyłącznych negocjacji ws. kupna 51 proc. akcji Enei Electricit, de France.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)