Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prywatyzacja LOT w drugiej połowie roku

0
Podziel się

LOT ma być tak restrukturyzowany by zatrudnienie było pochodną rentownej siatki połączeń.

Prywatyzacja LOT w drugiej połowie roku
(sporst/CC/Flickr)
bEgSHKyd

Do końca lutego Morgan Stanley, doradca prywatyzacyjny PLL LOT, ma przygotować szczegółowy harmonogram prywatyzacji przewoźnika - zapowiedział wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik. MSP chce rozpocząć prywatyzację w drugiej połowie 2011 r.

- _ Harmonogram prywatyzacji spółki, ten szczegółowy, ma być przygotowany do końca lutego _ - powiedział w czwartek podczas posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury Gawlik. Dodał, że Morgan Stanley ściśle współpracuje z zarządem spółki.

Wiceminister podkreślił, że restrukturyzacja przewoźnika jest prowadzona we wszystkich obszarach działalności LOT, dotyczy sfery majątkowej, zatrudnienia i organizacyjnej. Jego zdaniem LOT należy tak restrukturyzować, by zatrudnienie i majątek spółki były pochodną rentownej siatki połączeń. - _ Dziś jest odwrotnie, próbujemy dostosować siatkę do majątku i zatrudnienia _ - zauważył.

bEgSHKyf

Wiceminister poinformował, że EuroLOT, w którym PLL LOT ma 38 proc. akcji, a Skarb Państwa 62 proc. _ zakontraktował dwa samoloty ATR _. Pierwszy z nich ma być odebrany w marcu, a drugi na początku kwietnia.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t97590.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/porty;lotnicze;zakonczyly;rok;na;plusie,35,0,765219.html) Porty Lotnicze zakończyły rok na plusie
Obecny na komisji prezes PLL LOT Marcin Piróg podkreślił, że choć firma jest w trudnej sytuacji finansowej to w ubiegłym roku przewoźnik przewiózł 4,5 mln pasażerów, co daje o 0,5 mln lepszy wynik niż w 2009 r. i tym samym zwiększył swój udział w rynku do 30 proc.

PLL LOT za 2010 r. odnotował stratę operacyjną w wysokości 160 mln zł. Z danych MSP wynika, że na koniec 2010 r. LOT zatrudniał 2,3 tys. pracowników, wobec 3,4 tys. w 2009 r. Łącznie zatrudnienie w grupie kapitałowej wyniosło 6,9 tys. osób.

Pod koniec maja 2009 r. Skarb Państwa i Towarzystwo Finansowe Silesia przejęły pełną kontrolę nad PLL LOT. W rękach pracowników jest 6,93 proc. akcji spółki.

bEgSHKyl
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t111572.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/pis;oburzone;obsceniczna;reklama;lot-u,210,0,776914.html) PiS oburzone obsceniczną reklamą LOT-u Posłowie domagają się dymisji prezesa spółki. Chodzi o reklamę w niemieckim portalu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t92920.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/lot;chce;ruszyc;na;podboj;azji;beda;nowe;trasy,49,0,766513.html) LOT chce ruszyć na podbój Azji. Będą nowe trasy? Linie lotnicze rozważają uruchomienie nowych połączeń do Pekinu, Szanghaju i Tokio.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t128771.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;czarter;do;rzymu;na;beatyfikacje,93,0,765277.html) Będzie czarter do Rzymu na beatyfikację Z łódzkiego lotniska na uroczystości beatyfikacyjne poleci czarterowy samolot.
bEgSHKyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)