Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prognoza dla złotego
13.06.2011 17:00

"Prywatyzacja może umocnć złotego"

W związku ze zbliżającymi się prywatyzacjami wzrosło zainteresowanie zagranicznych inwestorów polską walutą, co może w ciągu najbliższych dni umocnić złotego do poziomów około 3,90 za euro - oceniają dilerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

*W związku ze zbliżającymi się prywatyzacjami wzrosło zainteresowanie zagranicznych inwestorów polską walutą, co może w ciągu najbliższych dni umocnić złotego do poziomów około 3,90 za euro - oceniają dilerzy. *

_ - Tydzień na rynku złotego rozpoczął się dość dobrze, cały czas jesteśmy na mocnych poziomach w okolicach 3,93 za euro. Widać spore zainteresowanie złotym z zagranicy, wynikające z nadchodzących prywatyzacji. Wygląda na to, że w najbliższych dniach złoty może się jeszcze solidnie umocnić, możliwe są poziomy w okolicach 3,90 za euro _ - ocenił Karol Zaluski, szef dilerów walutowych ING BSK._ - Dane makro mogą mieć w tym tygodniu wpływ na kurs złotego, ale raczej tylko krótkoterminowy _ - dodał.

Budowa księgi popytu na JSW wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 13-28 czerwca. Zapisy na akcje dla inwestorów instytucjonalnych rozpoczną się 29 czerwca i potrwają do 1 lipca. Oferta publiczna JSW obejmuje 39.496,196 tys. akcji, które stanowią 33,1 proc. kapitału spółki. Cena maksymalna akcji JSW została ustalona na 146 zł.

Dilerzy rynku długu spodziewają się, że w najbliższych dniach rynek będzie stabilny, choć wyższe od oczekiwań dane o inflacji za maj mogą osłabić rynek.

_ - Na rynku długu w poniedziałek rano było bardzo optymistycznie, w dalszej części dnia troszeczkę ceny troszkę spadły, lekkie cofnięcie zapewne wynikało z realizacji zysku po wzrostach. Jeżeli dane w tym tygodniu, szczególnie inflacja, nie zaskoczą, to rynek powinien być stabilny, natomiast jeśli odczyt CPI byłby dużo wyższy od oczekiwań, to w inwestorach mogą ożyć oczekiwania na podwyżki stóp procentowych _ - powiedział Marek Stypułkowski, diler obligacji Raiffeisen Banku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t98779.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zloty;slabnie;ale;nic;nie;grozi;gospodarce,156,0,727196.html) Złoty słabnie, ale nic nie grozi gospodarce W dłuższym okresie wartość złotego będzie rosła - ocenia wiceminister finansów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t102610.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/raporty/artykul/wyzsze;raty;tylko;przez;chwile,46,0,725550.html) Wyższe raty tylko przez chwilę Przez tydzień złoty osłabił się tak, że rata kredytu w euro urosła o ponad 40 złotych, a w szwajcarskim franku o niemal 100 złotych. Analitycy uspokajają. Za rok posiadacze kredytów w walutach będą płacić nawet o 200 zł mniej niż dziś.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t21322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;tanszego;franka;boja;sie;grecji,188,0,850108.html) Nie będzie tańszego franka. Boją się Grecji W najbliższych dniach są niewielkie szanse, by polska waluta znacząco umocniła się wobec franka szwajcarskiego - przewidują analitycy.
Tagi: prognoza dla złotego, waluty, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz