Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2005 13:07

Przedstawiciel Watykanu zapowiada wznowienie dialogu katolicko-prawosławnego

Kardynał Walter Kasper zapowiedział wznowienie jesienią dialogu katolicko-prawosławnego. W drugim dniu Zjazdu Gnieźnieńskiego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan ujawnił, że dialog ten będzie dotyczył posługi papieża w Kościele.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kardynał Walter Kasper podkreślił w swoim wystąpieniu, że Europa potrzebuje jedności Kościoła. Zaznaczył, że już dziś ekumenizm nie jest wewnętrzną sprawą kościoła, a jeszcze bardziej nie będzie nią w przyszłości. Dodał, że ma on wymiar polityczny, a przede wszystkim ogólnoeuropejski. Podkreślił, że Europa nie stanowi jedności geograficznej i etnicznej, lecz przede wszystkim jedność kulturową ukształtowaną przez chrześcijaństwo. "Nie tylko jedność Europy ma chrześcijańskie korzenie, ale także jej podział jest uwarunkowany podziałem chrześcijaństwa" - powiedział kardynał.
Walter Kasper podkreślił także, że jeśli Europa będzie trwała na swoich chrześcijańskich fundamentach, to nie ulegnie przenikającej jej wielokulturowości, a jednocześnie będzie gościnna i otwarta na świat.
Na Zjeździe jest obecny były kanclerz Niemiec Helmut Kohl. Polskie Radio jest jednym z patronów medialnych zjazdu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz